angeguardianPoslední červnová sobota patřila druhé kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Do Ceny města Pardubice – Memoriálu mjr. Miloše Svobody odstartovalo patnáct koní, nejšťastnějším z nich byl desetiletý Ange Guardian. Jeho jezdec, žokej a vítěz loňské Velké pardubické Jan Kratochvíl se po dostihu jen usmíval.


Ange Guardian absolvoval kvalifikaci už podruhé, v květnu doběhl na druhém místě. Tentokrát prý vše vyšlo jak mělo a vítězství bylo doma. „Ange Guardian je zkušenej kůň. Už od začátku vše bylo bez problémů, ani na skocích žádný problém nebyl. Jen jsem se potřeboval v dostihu posouvat, protože Ange Guardian chodí zezadu, což se mi dneska povedlo na jedničku. A navíc po trávě na ten finiš sílu má. Myslím si, že to dneska bylo pro něj lehké vítězství a jsem za něj rád,“ komentoval průběh dostihu Jan Kratochvíl.  

Trenér Ange Guardiana Josef Váňa po škrtnutí Buonarrotiho poslal do dostihu trio koní, zkušený Zarif (ž. Josef Bartoš) dokončil na čtvrtém místě, Power Zar byl zadržen. Tempo dostihu dlouhou dobu udával vítěz loňské zářijové kvalifikace Bridgeur s žokejem Jaroslavem Myškou, až k závěru dostihu se před něj začali posouvat soupeři. O druhé a třetí místo bojovali po delší absenci vracející se Hegnus (ž. Marek Stromský) a zkušený Ter Mill (Jan Odložil). Před Bridgeurem doběhl na čtvrtém místě ještě Zarif. Celkem kvalifikaci dokončilo devět koní, mezi nimi i „vítězové“ Velké pardubické z roku 2015 Ribelino a Nikas. Vítěz z roku 2016 Charme Look dostih nedokončil. 

Podmínky pro start v říjnové 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou tak má splněno dvacet koní, mezi nimi i Hegnus, který ale na přihláškách do legendárního dostihu zatím nefiguruje.

Dvojnásobnými vítězi červnového mítinku jsou žokej Jaroslav Myška, který vybojoval vítězství  v Ceně Komerční banky - Cross country Válečníka, a stejně jako při minulém dostihovém dnu zvítězil i v posledním dostihu dne. V Ceně Dostihového spolku a.s. vítězně dovedl do cíle Evžena. Oba připravuje trenérka Štěpánka Myšková. Double získal také trenér Čestmír Olehla. Jeho svěřenci Waikita a Stretton zvítězili ve čtvrtém a pátém dostihu, tedy v Ceně podporované společností SEED SERVICE a v Ceně Arnošta z Pardubic podporované Dopravním podnikem města Pardubice.

V úvodních proutkách, Ceně Sportovního parku Pardubice, zvítězil debutant nad překážkami Lianel. Je už skoro tradicí, že v prvním dostihu všech pardubických mítinků vítězí koně připravovaní v centrále rodiny Vocáskových. V sedle vítězného Lianela byl Sertash Ferhanov. Tentokrát o prvenství ale rozhodovala až cílová kamera. O krátkou hlavu porazili Viconte s žokejem Janem Faltejskem v sedle. První pětku doplnili Formann, Del Rey a Flashpoint.

Dramatický doběh nabídl i další dostih, Cena společnosti Synthesia a.s. Prosadil se v něm bělouš Star se svým trenérem, žokejem Jaroslavem Brečkou v sedle, a to i přes svou velkou ztrátu za startovním polem. Dopředu se posunul až před poslední překážkou dostihu. Za Starem doběhli Yara (ž. Martin Liška), Aeneas (ž. Jan Kratochvíl), Čáriray (ž. Marcel Novák) a Garfield (Lukáš Sloup).

Naopak s přehledem zvítězil New Finch s Pavlem Složilem ml. v Ceně mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open. Porazili stájového, ale nikoliv tréninkového kolegu Kornelia s Patrickem Boekhoutem v sedle. Třetí finišoval String (Jakub Spáčil), za ním Amantido (Ján Mach) a Giovanni (Jakub Kocman).

V handicapové Ceně za podpory společnosti SEED SERVICE si první tři místa „rozebraly“ klisny. Favorizovanou Carminu (Josef Borč) dramatickým finišem porazila již zmiňovaná Waikita (Jakub Spáčil). Trojici uzavřela Vivienne of Gracie (Jakub Kocman), pro kterou to byl první start sezony. Čtvrté místo bral Norman (ž. Thomas Boyer), za ním dokončil Tamas (Jan Odložil).

Cenu Arnošta z Pardubic opanoval Stretton, který se na stupně vítězů vrátil po téměř třech letech. Trenér Olehla ho nasedlal pro žokeje Josefa Bartoše. Stretton porazil favorita dostihu Vanduala (ž. Jiří Kousek), Mahonyho (ž. Marek Stromský), Silk (ž. Jan Kratochvíl) a v počátku dostihu aktivního Artistmontota (Jan Odložil).

napajedla stretton

V jedničkové Ceně Komerční banky – cross country Válečníka s přehledem zvítězil Chrystal Cross tandemu manželů Myškových. Chrystal Cross se na českých drahách pohybuje druhou sezonu a tipaři mu příliš šancí nedávali. Přesto se dokázal prosadit a porazit své konkurenty – Medica (Pavel Složil ml.), Starbucka (ž. Marek Stromský), Tiara Mana (Sertash Ferhanov) a Loire (ž. Josef Bartoš).

V dostihu pro čtyřleté, v Ceně Dostihového spolku a.s., potvrdil své kvality Evžen realizačního týmu Myškových. Nad překážkami startoval podruhé a podruhé zvítězil. Za Evženem se v dalším pořadí umístili Niktiger (ž. Josef Bartoš), Mansur (ž. Marcel Novák), Nick (ž. Thomas Boyer) a Stealing A Win (ž. Martin Liška).

Dostihový spolek Pardubice    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net