Savujev ArslangirejVýtečný start do sezóny měl trenér Arslangirej Šavujev. Z pětice jeho startujících plnokrevníků tři vyhráli, včetně hlavního dostihu,  a ještě Zakhar Star získal druhé místo. Úspěšného trenéra jsme proto požádali o komentář k jeho svěřencům a také jsme byli zvědavi na nejbližší plány s nimi.

Včerejší úvodní  dostihový den byl pro vás ve srovnání s předchozími roky nadmíru úspěšný. Co podle vás k tomu hlavně přispělo?
Pan Kopecký vytvořil v Krabčicích výborné podmínky, můžeme koně připravovat na třech drahách – tapetě, pískové dráze a travnaté. A na našich výsledcích byla znát i výborná práce celého pracovního kolektivu v zimě.

Který z vašich svěřenců zaběhl včera podle vašeho očekávání a naopak který vás překvapil?
Včera jsem byl moc spokojený. Překvapil mě Cut Me Loose.  Nosil v Gombě nejvyšší hmotnost 61,5 kilogramy a  o jeho startu jsme se rozhodovali na poslední chvíli, vlastně až podle přihlášek, kde bylo málo koní. Pak mě také překvapil Dasho Top, toho jsem čekal okolo třetího až čtvrtého místa. Je to  nedozrálý kůň, potřebuje ještě pár dostihů. Levis Mistral a Zakhar Star předvedli to, co jsem čekal.

Savujev LevisMistral vitezi

FOTO (Šárka Votavová): Levis Mistral (ž. Radek Koplík) barvou a odznaky vyvolávající vzpomínku na Darsalama zamíří do Memoriálu profesora Michala

Se Zakhar Starem je stále v plánu francouzská Velká jarní cena?

Zakhar Star potřebuje jít ještě nahoru, ale tento plán jsme neopustili.

A kam by měli nyní mířit Levis Mistral a Zakhar Star?
Levis Mistral, kterého majitel koupil za 17.000 euro, poběží Memoriál prof. Michala. A Zakhar Stara povezeme do Karlových Varů do trojkového dostihu na 1600 metrů. Ve Varech je dlouhá rovina, podobně jako v Longchamp, potřebujeme ho na ní vyzkoušet.

A jaký další start plánujete dnes již trojnásobnému jedničkovému vítězi Cut Me Loose?
Přiznám se, že zatím nevím. Hledali jsme mu nějaký dostih v zahraničí, ale nenašli jsme žádný vhodný. A v Česku také nevím. Včera běžel velmi těžký dostih o málo peněz. (mze)