Resulov ArturVýborný rok měl loni Artur Resulov, který ve své třetí trenérské sezóně připravil dva koně k vítězství v dostihu úrovně Listed.  Jedním z nich byl dvouletý Jambul, který zazářill v Ceně zimního favorita a byl posléze zvolený Nejlepším dvouletým hřebcem sezóny. Jambul si odbude svůj sezónní debut v neděli v Memoriálu profesora Michala a nás pochopitelně zajímalo, co si trenér od dostihu slibuje. A zeptali jsme se i na další výborné koně ve stáji trenéra Resulova.


Jaká máte očekávání od Jambula v nedělním dostihu?
Jak to bude, tak to bude… Zima byla teplá, máme hodně napracováno, a koně dobře přezimovali. Ale přeji si hlavně, aby se Jambul se vrátil z dostihů zdravý. Je před námi celá sezóna.  Kvalita koní se zvyšuje, a letos už předvedli někteří koně velmi dobré výkony. Takže to, co bylo loni, už letos platit nemusí. Tenhle tříletý ročník bude dobrý.

Kolik vlastně připravujete v Patokryjích dostihových koní?
Máme tu deset koní. Jsou mezi nimi i čtyři dvouletí a také jedna tříletá klisna z Německa, která ještě není registrována.

Vypadá některý z vašich dvouletých koní natolik raný, že by mohl brzy vyběhnout?
Někteří asi vyběhnou, ale ne tak brzy, později.

Loni se ukázal velmi nadějně další kůň Ardaka Amirkulova Le Conte Noire, který dvakrát zvítězil a je hlášený do obou vytrvaleckých klasik. Uvidíme ho brzy na dráze?
Ano, půjde na přihlášky a měl by vyběhnout další neděli.

A zapomenout nemůžu na vítězku Oaks Saltanat. Jaký jí plánujete první start?
Ještě přesně nevím, kde zahájí sezónu. V úvahu připadá Memoriál Vlastimila Smolíka v Mostě anebo start v zahraničí. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking