Travnicek JiriDvojici svých koní bude v neděli v 98. CPI IG Českém derby s napětím sledovat významný majitel a chovatel Ing. Jiří Trávníček. Klisnu Carmellu jsme už probrali v rámci zpovídání trenérů s Daliborem Törökem. O informace k Dragonovi trénovanému ve Francii Yannickem Fouinem jsme požádali majitele stáje Haras de Beaufay, kterým právě je pan Trávníček.Zajímalo by mne, jak na tom je Dragon pár dní před startem v České derby a také jak jste spokojený s jeho letošními jarními starty ve Francii?

Dragon loni patřil mezi naše nejlepší dvouleté koně a protože zahraničí je často cílem našich cest, umístil jsem ho do tréninku do Francie. Dostihy ve Francii jsou ale směrem k létu už hodně těžké. První Dragonův start ve Fontainebleau v dubnu byl docela dobrý, ale při druhém startu v Longchamp 2. června už tomu tak nebylo. Týden před startem měl kvůli viróze výpadek v tréninku. Dragon tedy nebyl před dostihem úplně v pořádku, ale běhat musel. Po tomto dostihu se dal do pořádku a pracoval před derby dobře. Takže to, jestli mu výkonnost oproti loňskému roku ještě poporostla, nám ukáže až samotné derby.

S jakými ambicemi jdete na start derby, respektive s jakým výsledkem svých koní budete spokojený?
Samozřejmě, že jako všichni, tak i já chci České derby vyhrát. Kdo říká něco jiného, tak nemluví pravdu, všem jde o vítězství v derby. Obecně ale mohu říci, že když kůň předvede dobrý výkon, tedy bude v dostihu bojovat a snažit se, dovedu to ocenit. Jako například loni, kdy prohrál Felix o hlavu. Chvilku mě mrzelo, že jsme nevyhráli, ale kůň zaběhl výborně a manšaft pro vítězství v derby udělal vše a to bylo důležité. Na derby se kůň chystá dlouhodobě, a pokud se v něm ukáže, že na něj nemá, tak to je pak jiná situace a je to důvod ke zklamání.

Trochu se rozcházejí názory na to, jaký vlastně tento tříletý ročník je. Jaký zatím dělá dojem na vás?
Úroveň většiny koní běhajících tuzemské velké dostihy nedosahuje úrovně Listed ve Francii. Derby určitě neběží špatní koně a myslím, že by kůň, aby vyhrál naše derby, měl mít francouzský rating okolo 40. Není ale moc koní, co by to dokázali. Takže na základě toho si myslím, že tento tříletý ročník, a týká se to i našich tříletých, není mimořádný. (mze)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net