IMG 2176 AztekŠest startů letos absolvoval tříletý Aztek (Moonjaz) ze stáje Englicovi a s výjimkou třetího místa v Saint Leger všechna proměnil ve vítězství. Valach, který v dubnu začínal v dostizích IV. kategorie, v červnu vyhrál další čtyřky a v červenci dostih III. kategorie, se po třetím místě ve zmíněném St. Leger prosadil ve Velké ceně českého turfu a dnes svou třídu potvrdil i v Ceně prezidenta republiky dotované HIC & Services s.r.o.


Poslední rovinový dostih I. kategorie letošní sezóny rozjel Pat's Gold před dvojicí svěřenců Josefa Váni - obhájcem vítězství Mister Westminsterem a Buonarrotim. Zhruba v polovině dostihu převzal vedení Mister Westminster, který zavedl pole do cílové roviny. Tam přes něj přešla dvojice Aztek a Autor, ale zatímco Autor měl problém jít rovně a bočil, Aztek (Moonjaz) s Petrem Foretem přešel snadno do vedení a jistě vyhrál o 3 délky před Autorem (Authorized), Mister Westminster (Hurricane Run) na třetím místě ztrácel další 3 3/4 délky, čtvrtá přišla Dally Hit (Ad Valorem). Vítězný ryzák ze stáje Englicovi je druhým vítězným tříletkem v řadě a čtvrtým v posledních 8 ročnících.

Vítězný týn Tomáš Váňa - Stáj Englicovi - chovatel František Vocásek získala i druhý nejvýše dotovaný dostih dne, proutěnky Cenu EŽ Praha, a.s. ve spolupráci s Českou televizí (II.k., 3300 m, 120.000 Kč), který velmi lehce o 7 délek vyhrál pětiletý Zeus (Scater).

Chuchle ale dnes hostila i dva rovinové dostihy II. kategorie. 8. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour (II.k., 1600 m, 100.000 Kč) jistě vyhrál čtyřletý Sign of Zodiac (Clodovil) stáje Ray Racing, kterému nevadil ani výlet na delší distanci, než na jaké zatím dosahoval největších úspěchů. O 400 metrů kratší Cena Saxo Bank (II.k., 1200 m, 100.000 Kč) patřila šestiletému Rabbit Kyllachy (Kyllachy), kterého nezastavila ani nejvyšší váha v poli a reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov  s ž. Rájou jistě o 3 délky zdolal o rok mladší Reggie (Varadar), která v handicapovém dostihu nesla o téměř 10 kilo méně.

Dav dostihy byly vyhražené nejmladšímu ročníku. Cenu Wago (EBF)(III.k., 1800 m, 60.000 Kč) jistě vyhrál debutující svěřenec Pavla Tůmy Saint Malo (Smadoun), zakoupený pro stáj Dr. Charváta jako hříbě v prosinci 2012 ve Francii za 18.000 euro, druhá doběhla Sonyatta (Egerton). Cena společnosti Dibaq, výrobce značky Fitmin (III.k., 1400 m, 60.000 Kč), dostih, který je součástí Fitmin Cupu, skončila jistým 3 1/4 délkovým vítězstvím Luska (High Extreme - Lady Lavande, Reprimand) stáje Falun z chovu Ivana Falty, trénovaný Olivou Horovou. Jeho otec, bohužel již uhynulý High Extreme (Danehill), slavil double díky tříleté Step Star (High Extreme - Step Back, Manhattan Project) z chovu Petra Nováka, která vyhrála závěrečnou Cenu Lionela (III.k., 2200 m, 60.000 Kč), v níž využila nejnižší nosené hmotnosti. Úspěchem českého odchovance skončila i trojková Cena Secar Bohemia a systémů zabezpečení Sherlog (1600 m, 60.000 Kč), kterou vyhrál jediný potomek vítězky derby Ready for Life, pětiletý valach Robinson (Varadar). Mimochodem stojí za zmínku, že 5 dostihů (včetně hlavního) dnes v Chuchli vyhráli koně českého chovu. Všichni jejich otcové, konkrétně plemeníci High Extreme (Danehill), Varadar (Machiavellian), Scater (Dixieland) a Moonjaz (Nashwan), by patřili podle platné chovatelské koncepce ČSCHPMDK do v chovu nejméně žádoucí a nejvyšším selekčním poplatkem zatížené skupiny hřebců...     
    

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking