brno zanr3Brno se bude moci vrátit k původnímu kurzu steeplechase dostihů. Jak pro naše stránky uvedl pořadatel brněnských dostihů pan Josef Vymazal, dřívější nepříjemnou situaci, která si vynutila změnu kurzu, vyřešil odkup části závodiště. "Podařilo se od velice problémové majitelky pozemku, ležícího v části dostihové dráhy, tento pozemek odkoupit. Tato část zasahovala do kurzu steeplechase, musely být kvůli tomu vynechány dva skoky, což narušilo průběh po diagonálách," vysvětluje Vymazal.

 
Nyní je to vyřešeno a od 11. června se brněnská dráha vrátí k původním kurzům. "Ty budou zveřejněny na stránkách Jockey Clubu a webových stránkách brněnského závodiště," ujišťuje Vymazal.

Další změnou spojenou s brněnskou drahou je snížení její propustnosti. "Rada Jockey Clubu nám schválila snížení počtu startujících koní. Důvodem, který nás k žádosti vedl, je specifičnost dráhy, snaha o vyšší bezpečnost jezdců i koní a také snižující se počty přihlášených koní, kdy se trenérům a majitelům nedaří sehnat jezdce," říká Vymazal a dodává, že za posledním důvodem stojí i nabádání některých jezdců, aby se dostihů v Brně nezúčastňovali. V rovinových dostizích se tak maximální počet startujících koní sníží z 12 na 10, v překážkových dostizích ze 14 na 12. Pozitivní zprávou je, že do 11. června, kdy se v Brně bude konat druhý letošní mítink, by měly být dokončeny některé komunikace kolem celého dostihového areálu.

Nepřehlédněte: O České derby se po dnešním škrtání uchází 23 koní. Dohlášen byl Ashat, škrtnut naopak Quessigny či Red Coral

"Chtěl bych všem účastníkům brněnských dostihů poděkovat a připomenout, ať si váží všech pořadatelů, že se vůbec běhají dostihy. Ne vždy to jde jak si člověk přeje," uzavírá Vymazal.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net