EpochZatímco v sobotu byl na Galavečeru českého turfu vyhlášen Touch of Genius (Galileo) Koněm roku, ve stáji trenéra Josefa Váni se na novou sezónu připravuje nová akvizice stáje Statek Blata Český ráj pro klasické dostihy, tříletý hnědák Epoch, stejně jako před rokem Touch of Genius zakoupený jako nestartovavší dvouletek ze stáje majitelů Coolmoru.


Epoch (na snímku jako roček z promo videa před dražbou) byl zakoupen na Arqana Deauville August Yearling Sale M.V. Magnierem za 480.000 euro. Zaregistrován ve stáji Michaela Tabora byl umístěn do tréninku do Francie k Andre Fabremu, na dostihové dráze se ale neukázal. Epoch je synem jednoho z nejúspěšnějších současných evropských plemeníků Oasis Dream (Green Desert), producenta koní především na kratší distance, a trojnásobné Gr.3 vítězky Soneva (Cherokee Run).

Ze stejného zdroje získala novou posilu i stáj Joly ing. Jiřího Odcházela, jejíž barvy bude letos, taktéž v péči Josefa Váni, hájit hnědák Changing Guard. Syn Galilea, prodaný jako roček na Tattersalls December Yearling Sale za 150.000 gns, byl též trénován ve Francii Andre Fabrem pro skupinu majitelů kolem Coolmoru, narozdíl od Epocha se ale loni jednou na dráze ukázal, když v dostihu pro nezvítězivší v Compiegne doběhl v poli deseti koní poslední se ztrátou 5 délek na předposledního koně. Changing Guard je synem vítězky ve Francii klisny Belesta (Xaar), polosestry blacktype vítězů In Clover, Bayourida a Bellona. 

  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net