most5Cena společnosti JSB MATCH DIABOLO a.s., jedničkový handicap na 1800 metrů o 135 tisíc korun, byl vrcholem posledního čistě rovinového mítinku letošní sezóny, kterým se uzavřela dostihová sezóna mosteckého závodiště. Vedle souboje kilogramů o zisk poslední jedničky sezóny byl mítink především napínavým pokračováním velmi vyrovnaného boje o titul šampióna rovinových jezdců.


Pouhých 6 dní poté, co byl v Ceně běloušů těsně poražen Venillií, se čtyřletý BUKHARI (Dalakhani), který letos absolvoval i dvě steeplechase cross country v Pardubicích, postavil na start hlavního dostihu dnešního mítinku a navzdory útoku tříletého Approcaillise (New Approach) se mu podařilo využít nejnižšího zatížení a po dvou letech získat další vítězství. V sedle valacha stáje TVD a.s., připravovaného trenérem Wroblewskim, byla Martina Havelková.

Celé odpoledne se neslo ve znamení souboje Bauyrzhana Murzabayeva a Jana Ráji o titul roviného šampióna. Poté, co včera vyrovnal počet vítězství, se ž. Murzabayev ujal vedení vítězstvím v úvodní Ceně All The Evila (hdcp V.k., 3+, 1400 m, 20.000 Kč) v sedle tříleté RAKIE (Next Desert - Racona, Canon), prvním vítězi hřebce Next Desert z jeho prvních dvou ročníků potomků narozených v ČR. Jan Rája, mající výhodu vyššího počtu druhých míst, kontroval ve třetím dostihu Ceně Criostal (IV.k., 3, 1800 m, 40.000 Kč) v sedle ALAMONA (Scater - Apaska, Scater), valacha z chovu Františka Vocáska, 1x2 prochovaného na Scatera, a další vítězství přidal v šestém klání dne Ceně města Most (III.k., 3+, 2000 m, 60.000 Kč) v sedle čtyřleté svěřenkyně trenéra Ludvíka Harise ROMANETTY (October - Rainfire, Rainbow Quest), která se však o vítězství musela v mrtvém doběhu rozdělit s RABBIT FOCUSEM (Intense Focus - Sun Seasons, Salse) trenéra Juránka. Murzabayevovi se ale hned v následujícím dostihu Ceně společnosti Charvát AXL a.s. (hdcp II.k., 3+, 1200 m, 90.000 Kč) podařilo vyrvovnat v sedle HELLO HOBBY (Intense Focus) stáje Lokotrans, kterého nezastavila ani nejvyšší váha v poli.

Doběhem 1 - 2 pro stáj Dr. Charváta a jeho vlastní debutující odchovance skončil jediný dostih dvouletých dnešního dne Cena nadějí - HOPES (Cena EBF) na 1600 metrů o 60 tisíc korun. Vítězství si odnesl ryzák JOSEPH (Lando), první potomek nestartovavší Josselin (Muhtathir) taktéž z chovu Dr. Charváta, kterou zakoupil v těle její matky Jeanmaire (Dansili). Dvě délky za ním finišovala Katarina (American Post), první potomek jedničkové vítězky a v klasikách umístěné Kolymbie (Kyllachy).

Druhé vítězství své kariéry si v Ceně Ústeckého kraje (hdcp III.k., 1600 m, 60.000 Kč) připsal sedmiletý MARKER SUN (Mamool - Madina, General Assembly), který využil nejnižší váhy v poli, naopak s nejvyšší se v závěrečné Ceně Meridian Team (hdcp IV.k., 3+, 2200 m, 40.000 Kč) prosadil FANTASTICADVENTURE (Poseidon Adventure), druhý dnešní vítěz stáje Lokotrans. (miv)         

  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking