slusovice 5Druhý letošní dostihových den z celkem šesti plánovaných se bude konat na dráze ve Slušovicích už tuto neděli dopoledne. První z devíti zkoušek by měla být odstartována v 9,30 hodin. Na začátek programu se odběhnou dva dostihy přes proutěné překážky, na které pak naváže sedm rovinových dostihů. Hlavními dostihy jsou dvě zkoušky třetí kategorie na trati 1160 metrů. Šest juniorů se utká v Ceně stáje Březová, a hned po nich budou mít slovo tříletí a starší sprinteři v Ceně Zlínského kraje. Součástí odpoledne jsou také dva dostihy poníků.


Nejprve přijde na řadu měření sil šesti dvouletých koní v Ceně stáje Březová o 45.000 Kč. Minule se na slušovické dráze konal rovněž dostih dvouletých a dva jeho absolventi budou v neděli znovu na startu. Jedná se o dceru Age of Jape jménem Heli Jape, která tehdy doběhla druhá, a Farmedu (Midships), jenž na čtvrtém místě uzavřela výsledkovou listinu. Čtvrté místo z vůbec prvního dostihu dvouletých, pražské Ceny prvních nadějí, má v nohách svěřenkyně trenérky Vocáskové Xtense (Xtension). Bělka Moon Shot (Rajsaman) debutovala před měsícem v Saint-Cloud, kde pod vedením ž. Mazura doběhla čtrnáctá ze 16 účastníků, se ztrátou více než 20 délek na nejlepší.
Další dva účastníci dostihu si odbudou dostihový křest. V polovině dubna narozený Sabaton (Ray of Light) je prvním potomkem solidní proutěnkářky ve třech letech Salvie (Rosensturm). Celentano (Dabirsim) v tréninku Františka Holčáka je polobratrem dobrého rovinového koně a také třetího z pardubického Kříšťálového poháru Camilleriho (Black Sam Bellamy).

O půl hodiny později budou diváci ve Slušovicích sledovat další sprinterský chod. V Ceně Zlínského kraje o 45.000 Kč jsou také dva tříletí. Easy Rider (Dream Ahead) zkoušel své možnosti v jedničkové Ceně TMM při derby-mítinku. Dokázal porazit dva koně, přičemž tím druhým byl Henrythearoplane, jehož jezdec po kolizi absolvoval dostih bez třmenů. Cool Baby (Intense Focus) minule zvítězila na zdejší dráze o kategorii níže a zanechala za sebou slušné soupeře. I přestože letos debutuje musí být brána vážně reprezentantka němčického tréninkového střediska Archipenka (Archipenko), jenž tu při posledním startu koncem října ovládla sprinterský test. Z první kategorie sestoupil Nyani Tomba (Excellent Art), který tu byl při dostihu, jenž vyhrála Archipenka, s hmotností 64,5 kilogramy čtvrtý. Tentokrát ponese o 3 kilogramy méně a trať o 200 metrů delší by mu mohla více sedět. Gomba handicapu se letos zúčastnil Poet´s Rock (Poet´s Voice) a ani od něho by úspěch v dostihu nepřekvapil. Pro dotované umístění by měl zamířit také My Charlie Man (Myboycharlie). Zbytek pole dotvářejí Sharp Brook (Varadar), Parketa (Bully Pulpit), Desson (Denonn) a Yordana (Egerton), jejichž vítězství by bylo překvapením.

Cool Baby
Na startu Ceny Zlínského kraje bude také tříletá svěřenkyně trenéra Vinklárka Cool Baby, účastnice Memoriálu Rudolfa Deyla a minule vítězná právě na slušovické dráze (foto: Andrea Zavadilová)

Z dostihů čtvrté kategorie vybíráme Cenu spolku Dostihy Slušovice, z.s. na tříkilometrové trati pro tříleté koně. Ověnčený vítězstvím z Brna, i když na podstatně kratší trati, má šanci si připsat další prvenství Ronaldo King (Stormy Jail). Trať by mohla sednout potomkovi skvělé Ketty Sharp (Sharp End) Kentucky Jackovi (Egerton). Zvědavi budeme také na debutanty. Jsou jimi tmavý hnědák Corrado Cattani (Next Desert) a klisna Chris Darsie (Darsalam).

Zajímavým dostihem je také úvodní zkouška přes proutěné překážky, Cena D Plast, a.s., na 3900 metrů. Alegoria (Pop Rock), letos vyhrála rovinový dostih v Lysé nad Labem, a poté byla druhá i v krosu v Pardubicích. Na proutěných se pravidelně umísťují Hayley (Needham´s Fort) a Concord of Gracie (Rip Van Winkle). Zatím při jediném startu na překážkách si počínala nadějně Sneženka (Yeats). Jaroslav Brečka posílá do dostihu při premiéře na proutěných překážkách třetí Muffin Princess (Strategic Prince).

Michaela Zemanová
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net