mostJediný tříletek v sedmičlenném startovním poli, hnědák Honzik z DS Pegas, ovládl vrchol dnešního mítinku v Mostě - Cenu Jezdectví - Ceny společnosti Vršanská uhelná (I.k., 1400 m, 120.000 Kč).


Vítěz Memoriálu prof. Václava Michala Honzik (Orpen), v jehož sedle byl žokej Petr Foret, nejlépe seběhl krátkou mosteckou rovinku a ač do ní točil jako jeden z posledních, finišem získal jistě jedenapůldélkové vítězství před předloňským vítězem tohoto dostihu šestiletým Just Fly (Fly To The Stars). Třetí přišel Samruk (Elusive City) a čtvrtý Nyani Tomba (Excellent Art).  

Úvodní dostih, Květnový handicap (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč) skončil prvním letošním mrtvým doběhem, v němž se ovítězství rozdělili Roman Beauty (Tannenkönig) stáje Jamax, kterého vedla žk. Filipová, a Faraon (Rol'Over Beethoven) Rabbitu Trhový Štěpánov s ž. vernerem. Zatímco současný doběh jistě potěšil handicapera, vzdálenosti dalších účastníků už jej zřejmě potěšily výrazně méně.

Růst formy ukázala Bazalka (King's Theatre), další vítěz Tomáše Váni, která pro stáj Englicovi a Kulhánkovi vyhrála Cenu společnosti Transroll (III.k., 3, 2000 m, 60.000 Kč). V sedle vítězky byl, a taktický výkon podal úřadující šampión Bauyrzan Murzabayev, který opět na koni trenéra Tomáše Váni, tentokrát však ze stáje Englicovi, čtyřletém valachovi Equestr (Sinndar) vyhrál i následující dostih, dvojkovou Cenu společnosti CANIS (2000 m, 3+, 90.000 Kč), která byla druhým nejlépe dotovaným dostihem dne. Druhé životní vítězství zaznamenal po tuhém boji Khalidor (Lomitas), který z Martinem Laubem v selde vyhrál pro stáj Valgroup Cenu UJEP (III.k., 2200 m, 60.000 Kč). Mostz hostil i dvě steeplechase, v nichž se prosadili Ange Guardian (Banyumanik) stáje Anděl strážný a Moulin Rouge (Rainbows for Life) ze Stáje Luka.   

             Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net