cena zimni kralovny 2016Zbytečné bylo dnešní vítězství slibně finišující HESSOESSE (Cima de Triomphe), 10.000 euro akvizice Dr. Charváta z loňské February Mixed dražby v Deauville, v dnešní Mercedes-Benz Ceně zimní královny (L, 2 kl., 1600 m, 550.000 Kč).


Po dostihu byl podán protest trenérem Liskem pro neotevření dvířek startovního boxu u koně č. 4 Polyanta (Soldier of Fortune), který Dostihová komise po shlédnutí záznamu ČT a vyslechnutí svědků uznala a dostih prohlásila za neplatný.

Vrcholem dne se tak stala dvojková Cena Jockey Clubu ČR (II.k., 3+. 2000 m, 100.000 Kč), kterou velmi lehce o 6 délek před Sapsiree (Rock of Gibraltar) vyhrál pětiletý valach stáje TVD a.s. SOLAR ECLIPSE (Montjeu) trenéra Wrobléwského s Václavem Janáčkem v sedle.

Náplastí za smůlu Polyanty v hlavním dostihu byla Cena EBF (III.k., 2. 1400 m, 60.000 Kč) na jejíž startovní listině převládali debutující koně a jeden z nich, BLACK CANYON (Manduro) ze stáje DS Pegas, dostih po tuhém boji s jiným taktéž debutující Coffolou (So You Think) vyhrál. Také Black Canyon našel cestu do českého turfu z Francie a dražby společnosti Arqana, konkrétně její říjnové dražby ročků, na které bylo loni vydražen za 29.000 euro. (miv)

Záznam České televize z dnešního mítinku    

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking