chuchle2Dva týdny před bojem o modrou stuhu čeká pražské závodiště poklidnější dostihová neděle. Jejím vrcholem bude 13. ročník dvojkového handicapu Červnový pohár, kde se utká sedmička koní. Předvedené výkony dělají favorita ze svěřence trenéra Wroblewskiho Master of Golda. Na startu je ale také klasická vítězka Ines, která vstupuje do seźony. Začátek dostihů je tradičně ve 14 hodin.


Ines (Lope de Vega) Stáje Hradec, která loni zvítězila ve Slovenském Oaks a v dalších dvou analogiích dostihu se dokázala umístit, je nejvíce zatíženým koněm 13. Červnového poháru. Ponese totiž 61,5 kilogramy a bude tak poskytovat favoritovi dostihu, Master of Goldovi, výhodu dva a půl kilogramu. Master of Gold (Gold Away) bude letos startovat již pošesté a s výjimkou startu v Drážďanech v polovině dubna se pokaždé umístil. Naposledy obsadil čtvrté místo ve Velké květnové ceně, půldruhé délky za Chardonney Tcheque.

Na startu dostihu jsou také dva tříletí koně, ale ani jeden z nich zatím nepředvedl nic, co by ukázalo, že může bojovat o přední místa. Waldo Pepper (Barastraight) byl letos třikrát mimo tabuli ve trojkových a čtyřkových dostizích, zatímco do Českého derby stále hlášený Imphal (Golden Tirol) má na svém kontě pouze debut ve trojkovém dostihu na 2200 metrů, kde doběhl ke konci pole.

Ines
Klasická vítězka Ines se poprvé zapojí letos do dostihového dění v neděli startem v Červnovém poháru

Umístit se v jedničkové splečnosti v minulosti dokázal Wicker Stone (Whipper), ale letos má na svém kontě jen poslední místo ve Smolíkově memoriálu V Mostě. To bylo ale na vytrvalecké distanci, zatímco své největší úspěchy v minulosti sbíral na mílových tratích.  Šestiletá Indian Lass (Indian Haven) před dvěma roky ve francouzském tréninku dokázala vyhrát i v Chantilly. Pod vedením trenéra Jelena startovala dosud dvakrát a v polovině května dokázala o krk porazit Aldzarba, který ovšem nosil o 11 kilogramů více. Účastnice loňského Oaks Santin (Bushranger) byla do dostihu dohlášena a letos má na svém kontě dva starty. Lépe si počínala v trojkovém dostihu v karlových Varech, kde doběhla čtvrtá na 1600 metrů.

Celkem se v Chuchli odběhne osm dostihů a kromě hlavního dostihu to budou i tři dostihy třetí kategorie. Mítink otevře Cena školy Michael určená dostihovým juniorům, kde jsou mj. i letos již umístěné Celebre Lady (Rol´Over Beethoven), Argami (Midships)  a Fantastic Lady (Rol´Over Beethoven). V handicapové Ceně hřiště 8D je favoritem tříletý vítěz z května Bulpit (Bully Pulpit), který se bude muset vypořádat s nejvyšší hmotností v poli 61,5 kilogramy a 11 soupeři. Cena Loko Trans Evropského poháru žokejů 2016 dostihové odpoledne uzavře a je určena tříletým koním.  Největší šance mají minule vítězný Waste no Time (Egerton) a Garfield (Enjoy Plan), který naposedy běžel dobře s vysokou hmotností mezi staršími soupeři.

Sázkové kurzy Betino na Červnový pohár:
1,7:1 - Master of Gold
3,3:1 - Ines
5,5:1 - Wicker Stone, Indian Lass
9:1 - Santin
13:1 - Waldo Pepper
20:1 - Imphal
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking