Cervnovypohar dobehPoslední hlavní dostih na chuchelské dráze před Českým derby, 15. Červnový pohár, opanovala svěřenkyně trenéra Luky Coffola, jenž tak pod taktovkou žáka Davida Lišky zůstala letos neporažená. Dobrým výkonem také upoutal tříletý zástupce stáje Lokotrans Oriental Glory, který bojoval o vstupenku do derby a doběhl jen o půl délky za čtyřletou klisnou. Za zaznamenání také stojí úspěch Celine My Heart s mamutí hmotností 66,5 kilogramy a dvě vítězství trenéra MVDr. Petra Kantka a stáje LOKOTRANS Slovakia CZ.


Hlavním chodem dnes byl 15. Červnový pohár (3+, II. kat., 1800 m, 100.000 Kč), kde tříletého zástupce stáje Lokotrans Oriental Glory (Soldier Hollow) prověřilo pět starších soupeřů, mezi kterými chyběl Gontchar. Krátce po startu poslal vedoucí jezdec rovinového šampionátu David Liška do čela favoritku COFFOLU (So You Think) a o jejím druhém letošním vítězství a neporaženosti v sezóně bylo vlastně rozhodnuto. Sledovaný  Oriental Glory byl dlouho vzadu pole a v cílové rovině předvedl vnějším okrajem pole pěkný finiš, který ho vynesl na druhé místo. Svěřenkyně trenéra Luky a reprezentantka PMA Racing Syndicate Coffola tak zvítězila pouze o půl délky. Její vítězství sledoval s odstupem čtyř délek Sheik Yerbouti (Look Honey). Tabulový doběhl doplnili spolu bojující čtvrtý Trop (Bully Puplit) a Urbi et Orbi (Observatory). Trenér Václav Luka dnes slaví už 14. vítězství v letošní sezóně a David Liška 19. triumf.

Bez Amazing Gangstera a jednou již třetí Viviann se musela obejít další zkouška nejmladšího ročníku, Cena společnosti Turf Praha (2l., III. kat., 1200 m, 60.000 Kč). V dostihu udala poctivé tempo Strassburg (Tertullian), které se držela Falcon Baby, zatímco zbývající tři účastníci cválali s velkými  odstupy za nimi. Na distanci přešla do čela v úvodním dostihu dvouletých druhá FALCON BABY (Sir Percy) a pod Beysimem Ferhanovem snadno o osm délek pro stáj 3 hearts zvítězila. Jménem k zapamatování je maďarský rodák Államfö (Latin Lover), jenž při svém dnešním debutu ztratil na startu, ale na posledních 200 metrech předvedl silnou koncovku a odsunul Strassburg o více než tři délky na třetí místo.

Cervnovypohar dekor
Snímek ze slavnostního ceremoniálu k vyhlašování vítězů 15. Červnového poháru

Ceně Autodopravy František Vlk (3+, handicap V. kat., 1400 m, 20.000 Kč) se větší část dostihu staral o tempo svěřenec Jiřího Brože SORAHHO (Scyris - Sorah, House Rules), kterého sice v oblouku vystřídala Raylene (Blue Coral), ale šestiletý hnědák stáje Ladies Racing i přes nejvyšší hmotnost 62 kilogramy udeřil v cílové rovině znovu a pod vedením am. Zuzany Míčové dominoval o třičtvrtě déllky před tříletou Makarskou Podacou (Stormy Jail). Za ní jen o hlavu dosáhla cíle Alhamra (Junior Cat). Favorizovaný Lysyanargent (Kendargent) zaváhal na startu a skončil až čtvrtý.

napajedla sorahho

Svěřenkyně trenérky Syslové CELINE MY HEART (Dick Turpin) už několikrát ukázala, že má vysokou výkonnost, ale zároveň udělala svému realizačnímu týmu a stáji Jezdecké potřeby Ostrava hodně starostí se zdravotními indispozicemi. Dnes ale podala v Memoriálu Miloslava Nového (3+, handicap III. kat., 1400 m, 60.000 Kč) famózní výkon. Pod vedením jezdce Adama Floriana se dostala asi 200 metrů po startu do čela, a i když nesla nálož 66,5 kilogramů, až do cíle se jí všech devět soupeřů dívalo jen na záda. Své druhé vítězství získala o dvě a půl délky před tříletou Cunami (Mikhail Glinka). O půl délky zpět získal třetí místo Fulmine Luna (Holy Roman Emperor). 

Tón mílové Ceny Kurýrní služby Messenger (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 40.000 Kč) dlouho udávala Iwnianka (Tempelwächter) před Fantastic Lady (Rol´Over Beethoven). V polovině cílové roviny se pole vyrovnalo a z klubka bojujících koní začala unikat FIOMI (Midships - Fione, Rainbows For Life) a trenér MVDr. Petr Kantek se zanedlouho poté mohl radovat ze třetího vítězství v aktuální sezóně a ž. Martina Havelková z pátého triumfu. Druhé místo brala poztivá Iwnianka, která za sebou o hlavu udržela Singapore Spice (Sandwaki). Favorizovaný Lombardino (Bully Pulpit) doběhl sedmý.

V Ceně Emont Bohemia (3l., IV. kat., 1800 m, 40.000 Kč) pro tříleté získal své první vítězství svěřenec trenéra Šavujeva MOBILIZATION (Declaration of War), který pod taktovkou ž. Radka Koplíka odvodil podstatnou část dostihu a v cílové rovině s jistotou zvítězil o více než délku před Tadourem (Sharpour). O hlavu zpět doběhl na třetím místě Popocatepetl (Bully Pulpit). Favorizovaná Aeracura (Rup Van Winkle) dnes stačila pouze na páté místo. Stáj Russian Racing Syndicate získala letos třetí prvenství, zatímco ruský kouzelník Arslangirej Šavujev již sedmé.

Nečekanou zápletku měla Cena sázek Betino (3+, handicap IV. kat., 2400 m, 40.000 Kč). Tempo v dostihu až do cílové roviny udával v jednom startu neporažený Mateesek (Next Desert), ale na začátku cílové roviny vybočil, Adam Florian z něho spadl a hnědák přitom hodně omezil zrychlujícího favorita Barabashe (Intense Focus). Ten ještě poté ukázal pěknou koncovku, ale na více než druhé místo už to nestačilo. Z vítězství a dnešníh double se radovali trenér Kantek a stáj LOKOTRANS Slovakia CZ. V sedle WHITE GHOST (Torlus - Witoma, Dunbeath), jenž získala své  šesté vítězství i s nejvyšší váhou 63,5 kg, byl ž. Jiří Chaloupka. Třetí příčka patřila méně zatíženému Marker Sanovi (Mamool).

Z úspěchu v závěrečné Ceně Fotosoutěže Canon 2018 (3+, handicap V. kat., 2400 m, 20.000 Kč) se radovala trenérka Ing. Ivana Pejšková a stáj Hippolit Star - Pejšková představovaná panem Potůčkem. Jejich matador HONEY BUNNY (Look Hiney - Hollywood Palace, Shernazar) totiž ukázal, že se i ve 12 letech dá v rovinovém dostihu vítězit a pod vedením talentované žákyně Simony Laubeové si připsal své osmé vítězství o více než dvě délky před svěřenci Martina Pišla Artoriem (Tiger Cafe) a La Sarenne (Rajsaman).

napajedla honeybunny

Michaela Zemanová

Fotografie: Andrea Zavadilová

Záznamy dostihů zde    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net