IMG 5526 chtchAni sezónní debut pro rozběhaným soupeřům nezabránil šestiletému Chardonney Tcheque (One Cool Cat) v obhajově loňského vítězství ve Velké květnové ceně VW Wachal a.s. (I.k., 1600 m, 120.000 Kč), nejvýznamnější mílové zkoušce starších koní. Zástupce o víkendu velmi úspěšné stáje Dr. Charváta s ž. Martinou Havelkovou v sedle si jistě doběhl pro své již desáté vítězství.


Do hlavního dostihu nedělního mítinku v Conseq parku ve Velké Chuchli oskočil nejlépe Rabbit Morivman (Motivator), který si během pár metrů vytvořil zhruba osmidélkový náskok, následovaný Hidden Flame a Chardonney Tcheque, jdoucím po bariéře. V oblouku nechal Jan Verner Rabbit Motivmana vydechnout a soupeři se dostali na jeho úroveň, v cílové rovince pak Rabbit Motivman měl dostatek síly, aby se udržel v boji o nejlepší umístění a uhájil druhé místo, o půl délky před Iceni Girl (Iceman). Na Chardonney Tcheque ale nestačil. Svěřenec trenéra Tomáše Šatry nenechal nikoho na pochybách, kdo je dnes u nás nejlepším starším mílařem a zvítězil jistě o 2 1/4 délky.

IMG 5517 chtch

IMG 5610 chtch

Úvodní dostih dne, Ceny Crystal Glamour, a.s. (IV.k., 1400 m, 40.000 Kč) lehce o 3 1/4 délky ovládl čtyřletý Montepucini (Royal Assault) trenérky Křídlové ze stáje Aliance Jičín v sedle s ž. Chaloupkou. Ještě snažší bylo vítězství tříletého Wicker Stone, syna u nás populárního plemeníka Whippera (otec Roches Crosse a Talara) v Ceně pražského kulinářského institutu (IV.k., 3, 1600 m, 40.000 Kč) pro stáj Lokotrans a trenéra Kotába, v jehož sedle slavila první z dnešních dvou vítězství Martina Havelková. První triumf kariéry si dnes připsal pětiletý Victory Missile (Majestic Missile) stáje Swiss Fans-Fedorowicz, který s ž. Zatloukalem vyhrál Cenu Saty s.r.o. (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč). Stejně starý Byskovic (Jeremy) uzavřel úspěšný týden stáje A 3 J Family, když po boji s Old Story vyhrál Cenu Café Imperial (III.k., 1600 m, 60.000 Kč).

Závěrečnou trojici dostihů dnešního mítinku vyhráli koně domácího chovu. Nejprve čtyřletý Fernando (Sabiango), z chovu Miroslava Piskly, vyhrál pro stáj Sedrik a trenérku Blažkovou Cenu Femat (III.k., 4+, 2400 m, 60.000 Kč), poté tříletý Talent trenérky Kabelkové chovatele M. Kabelky ze stáje DS Kabelkovi vyhrál Cenu Deníku E15 (IV.k., 2218 m, 40.000 Kč) a získal první letošní české vítězství pro plemeníka Egertona (Groom Dancer) a nakonec čtyřletý Kite of Gracie (Security Risk) ze stáje i chovu BORS Břeclav a.s. lehce o 5 délek ovládl Cenu Sharpoura (IV.k., 4+, 2218 m, 40.000 Kč).          

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net