chuchle2Bylo to s chlupem, ale bylo. Osmiletý CHARDONNEY TCHEQUE (One Cool Cat), vítěz posledních tří ročníků Velké květnové ceny VW Wachal, a.s. (I.k., 4+, 1600 m, 135.000 Kč) dokázal jako první kůň historie vyhrát nejvýznamnější mílový dostih pro starší koně první poloviny sezóny vyhrát i potvrté v řadě. S Jiřím Chaloupkou v sedle potvrdil roli favorita a vyhrál po tuhém boji o hlavu před útočící novou akvizicí Josefa Váni Father Frost (Rip Van Winkle).


Velká květnová letos přilákala jen 6 koní. Vedle favorita se na start postavil i jeho stájový a tréninkový kolega Honzik Chipera (Archipenko), Šavujevův Aldzarb (Duke of Marmalade), vítěz Memoriálu Jaroslava Maška Nyani Tomba (Excellent Art) a také poprvé v ČR startující Father Frost, dřívější svěřenec Aidana O'Briena s blacktype zkušeností.
Po startu šel do čela ve vlažném tempu Nyani Tomba, ale toho rychle vystřídal Aldzarb, v jehož sedle nasadil ž. Murzabayev svižnější tempo. Blízko byl Chardonney Tcheque s Jiřím Chaloupkou, sledovaný Father Frost. Do cílové rovinky točil jako první Aldzarb, kterého necelých 400 metrů před cílem na čele vystřídal Chardonney Tcheque mířící k historickému vítězství. Zvenčí sice z jeho náskoku ukrajoval metry Father Frost s ž. Rájou, ale do cíle jej už zlividovat nestačil. Třetí 1 1/4 délky za Father Frost, přišel Aldzarb, čtvrtý skončil Master of Gold. Svěřenec trenéra Šatry Chardonney Tcheque vyhrál 17. dostih ze 33 absolvovaných a ve výhrách se přiblížil hranici 4 miliónů zisku. Vítězný čas 1:36,94 zaostal jen setinku za Sharpourovým rekordem dostihu.           

V úvodní Ceně Fitmin & TURF Magazínu (III.k., 1200 m, 60.000 Kč) ukázal pětiletý DIXON (Bully Pulpit - Dawning, Hennessy), proč je jeho otec několikanásobným šampiónem našich plemeníků podle počtu vítězů a vítězství. Letos již jednou v Chuchli vítězný odchovanec Josefa Pšurného, připravovaný pro stáj J+J Votava Janem Blechou, proměnil 5 z dosavadních 16 startů ve vítězství, a v okamžiku, kdy dnes probíhal vítězně cílem, vítězil v Bratislavě v úvodním dostihu tamního programu  jiný Bully Pulpitův syn Calimero. V sedle Dixona byla Jiřina Andrésová.

Zatímco Dixon triumfoval již po páté, tříletá MADAM PERCY (Sir Percy) slavila v Ceně společnosti S.A.T.A. spol. s r.o. (IV.k., 3, 1200 m, 40.000 Kč) premiérový triumf. Ryzka stáje Stanislava Chudáčka, zakoupená na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 6.000 euro, předvedla na distanci pěkný finiš, kterým odkázala favorizovaného Viitju (Dream Ahead) na druhé místo. V sedle svěřenkyně Heleny Vocáskové byl ž. Rája.

Smíšené pocity musel mít po Ceně Café Imperial (V.k., 3+, 1200 m, 20.000 Kč) trenér Jiří Brož, jehož svěřenec valach SORAHHO (Scyris - Sorah, House Rules) v šestém životním startu poprvé skončil na dotované pozici, a hned té nejvyšší, zatímco za druhého svěřence Black Benta obdržel od DK výstrahu za nepřipravenost koně do dostihu.

Úspěšný Bully Pulpitův den pokračoval v Ceně Pražského kulinářského institutu (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč), v níž i druhý životní start proměnil ve vítězství tříletý SIRIUS (Stormy Jail - Salérie) z chovu svého trenéra Zdeňka Seménky, jehož matka je Bully Pulpitovou dcerou.

A když se daří, tak se daří. Cenu Inbody Czech republic (III.k., 1600 m, 1600 m, 60.000 Kč) ovládli Bully Pulpitovi potomci dokonce stylem raz-dva, když zvenčí Bayurzanem Murzabayevem vydatně podporovaná DETEKCE (Bully Pulpit - Double Millennium) ve finiši o 3/4 délky zdolala sedmiletého Tropa (Bully Pulpit). Oba koně odchoval, stejně jako výše zmíněného Dixona, pan Josef Pšurný.

V Ceně Znovínu Znojmo (V.k., 3+, 1800 m, 20.000 Kč) zkompletoval v sedle PORTUGALA (Beccari - Půltónina, Regulus) trenérky Pejškové double žokej Murzabayev, v závěrečné Ceně Sharpoura (IV.k., 3+, 2230 m, 40.000 Kč) se u nás, pokud mne pamět neklame, poprvé vítězně prosadil kůň narozený v Srbsku - QUEST ROYAL, syn do Srbska importovaného a na tamní dráze úspěšného Glavalcoura (Glaieul). (miv)  
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking