karlovy varyV den, kdy v Německu vyhrál hlavní předzkoušku tamního Derby Union-Rennen Monsunův syn Shimrano, se jiný, ovšem o řadu let starší syn někdejší ikony německého chovu bělouš Rosensturm stal díky svým potomkům hvězdou mítinku v Karlových Varech. V chovu Vítězslava Vandy nyní působící Rosensturm je poměrně nenápadným plemeníkem, kterému se ale daří znatelně více, než by se dalo z kvantitativní, ale i kvalitativní příležitosti, jakou v našem chovu dostává, dalo čekat. Dnešní mítink v Karlových Varech budiž dokladem.


V hlavním dostihu mítinku, 87. Karlovarské dvojnásobné míli Karlovarského kraje (II.k., 4+, 3200 m, 90.000 Kč) se po boji s Nirgerou (Egerton) o půl délky prosadil čtyřletý valach Charros (Rosensturm - Charlene, Bin Shaddad) z chovu Vítězslava Vandy, již loni jednou vítězný v dostihu II. kategorie. Stáj Orling reprezentující Charros získal svůj dosud nejcennější triumf jen půl hodiny poté, co i svůj druhý životní start proměnil v Ceně rodiny Suchých (V.k., 3+, 2000 m, 40.000 Kč) v druhé vítězství jiný Rosensturmův syn Dzinfizz (z Dzanetta, Professional), reprezentující chovu i stáj Václava Luky a Johna Mandáka.

Českým odchovancům se dnes v Karlových Varech dařilo. V úvodní Ceně společnosti REALISTIC a.s. (IV.k., 3+, 1400 m, 35.000 Kč) vyhráli hned dva - v mrtvém doběhu se o triumf rozdělili napajedelské odchovankyně La Lagion (Fairlypi - La Magnifica, Beccari) stáje Hippolit Star Pejšková a Camelai (Security Risk - Call me Xela, Rainbows for Life) stáje Sauter, první letošní vítěz tenéra Ivana Kuba. Ten se o vítězství musel rozdělit s dcerou zimní královny La Magnificy, kterou před let trénoval jeho bratr Petr.

Domácí chov reprezentuje i vítěz Ceny společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka (V.k., 3+, 2000 m, 25.000 Kč) Taurus (Near Dancer - Tacum Lady, Marcham), vnuk úspěšné z Maďarska importované Talcum (Masetta), po níž je pojmenována i stáj jeho chovatele a trenéra Petra Jirky - Stáj Talcum.

Po téměř dvou letech se do vítězné firmy vrátil pětiletý valach Everest Hill (Tiger Hill) stáje Byliny- Kindl, který po boji s Kobi o krk vyhrál Cenu dostihové stáje JASNA (III.k., 1600 m, 60.000 Kč). Skvělou českou bilanci syna Royal Applause plemeníka Majestic Missele posílil v Ceně společnosti MAREK s.r.o. (III.k., 3+, 1200 m, 60.000 Kč) tříletý Seasonal Missile stáje Nýzverov, svěřenec trenéra s taktéž výbonou vítěznou bilancí Grzegorze Wroblewského.  

Jediný překážkový dostih dne, Cena společnosti LOKO TRANS, s.r.o. (Stch, IV.k., 4+, 3200 m, 60.000 Kč) se stal kořistí čtyřleté Bazalky stáje Englicovi a Kulhánkovi, dceři dvojnásobného šampióna překážkových plemeníků Aglie a Irska, která byla do ČR zakoupena jako ročka za 3.800 euro.


 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking