IMG 5882 derby94. Charvát České derby (Gd3, 3, 2400 m, 2,500.000 Kč) skončilo podle papírových předpokladů. O vítězství v nejbohatším rovinovém dostihu českého kalendáře bojovali favorizovaní Honzik Chipera a Cheeky Chappie, z nichž měl v závěru více sil svěřenec Radka Holčáka Cheeky Chappie, který přinesl stáji Monte Negro v polistopadovém turfu unikátní třetí vítězství v derby v řadě.


První metry modré stuhy ale nejbohatší dostih příliš nepřipomínaly - nikomu z patnáctičlenného pole se nechtělo do čela a spíše než oku lahodícího cvalu byli diváci svědky urputné snahy vzít koně zpět. Nejlépe odskočili Win Front a Dekatmie, kteří se také v úvodu chopili vedení, záhy vystřídáni Tannhaeuserem. I jeho žokej Jan Verner dělal vše proto, aby dostih nemusel vodit, což nejlépe dokumentují časy prvních dvou čtyřstovek - 26,90 a 26,14. Na protější rovince převzal vedení New Attack, který už dal dostihu tempo, jaké derby náleží. Zavedl pole do cílové rovinky, kde brzo zaútočil Honzik Chipera, sledovaný Vainakh. Honzik přešel přes Vainakh do vedení, ale to už zvenčí ze zadních pozic přišel nástup Cheeky Chappie, který dal vzpomenout na přesně stejně jdoucího Kadynyho před dvěma lety. I tentokrát většinu dostihu na konci pole cválající Cheeky Chappie nasadil k finiši a postupně zkracoval náskok Honzika Chipera a, i díky větší jezdecké vyzrálosti svého jezdce - žokeje Jiřího Chaloupky, nakonec Honzika Chiperu o krk porazil. Třetí přišel Vainakh (Rock of Gibraltar), čtvrtý překvapení dostihu napajedelský odchovanec Love Me (Egerton) a pátá Dekatmie (Hurricane Run). Za šestým New Attack (New Approach) si na dotovanou pozici sáhl i druhý český odchovanec v dostihu Vajgaros (Rosensturm). Vítěz vyběhl průměrný čas 2:33,88.

IMG 5873 derby


Vedle derby se v Conseq Parku ve Velké Chuchli dnes odběhly ještě další 4 jedničkové dostihy. Ve sprinterské Ceně TRM (I.k., 3+, 1200 m, 120.000 Kč) se na čele utrhli soupeřům favorizovaný Mikesh a tříletý Prince Orpen, ale v závěru nasazenému tempu podlehli a přišli koně z druhého sledu, z nichž měl nečekaně nejvíce sil valach Sign of the Zodiac (Clodovil) stáje Ray Racing s ž. Zdenko Šmídou, který o půl délky porazil dobře jdoucího Honzika (Orpen). Prince Orpen přišel třetí tři délky zpět, Mikesh na čtvrtém místě na něj ztrácel nos.  

Tattersalls Mile (I.k., 1600 m, 3+, 120.000 Kč) měla horkého favorita v ostříleném Chardonney Tcheque (One Cool Cat) Dr. Charváta. Svěřenec trenéra Šatry, v jehož sedle byla ž. Martina Havelková, své příznivce nezklamal, ale o vítězství musel tvrdě bojovat s Rabbit Motivmanem (Motivator), který favoritovi dlouho vzdoroval a v závěru se dokonce nadechl k dalšímu útoku, který Chardonney Tcheque odrazil jen o krk.

V Ceně Wago (I.k., 3 kl., 2200 m, 120.000 Kč), bývalé Ceně Hřebčína Napajedla, se též prosadila favoritka - po boji se Sázavou (Hurricane Run) se prosadila Francie (Echo of Light) stáje Zeas Staré Hradiště, v jejímž sedle byl žokej Rája.

Výborný výkon podala ve Zlatém poháru Rádia Impuls (I.k., 2400 m, 300.000 Kč) čtyřletá Saltanat (Duke of Marmalade), která odvodila celý dostih a závěru byla důstojnou soupeřkou loňskému vítězi St. Leger Always On Sunday (Sunday Break), kterého však zdolat nedokázala. Always On Sunday, v jehož sedle byla ž. Zuzana Vokálková, tak získal první dnešní jedničkový triumf stáji Monte Negro, necelých 40 minut před tím, než stáji završila mimořádný den úspěchem v derby. Třetí doběhl ze zadu útočící Mister Westminster.

V Chuchli se dnes odběhla i první dvojka pro dvouleté - Simsonova cena (II.k., 2, 1200 m, 85.000 Kč), v níž první tři místa obsadili čeští odchovanci vedení Bear Kingovým synem Qialifier ze stáje Hřebčín Pavlin Dvůr-Picek před potomky Look Honeyho Valmont Ohne a Bella Cullen, dostih tak patřil potomkům plemeníků, které pro český chov angažoval Harald Seehuber. 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking