EJC vitezoveOsmatřicetiletý belgický rodák rodák a velká světová jezdecká hvězda Christophe Soumillon se stal dnes odpoledne vítězem pátého ročníku Evropského poháru žokejů. Z pěti startů vytěžil dvě vítězství a jedno třetí místo. Dlouho se bude vzpomínat nejen na jeho suverénní vítězství s dvouletým Ratem v BAK - 83. RJC Gerschově memoriálu, ale i na triumf s temperamentním Wirelessem v Lokotrans EJC Middle, kterým se skvělý ryzák rozloučil se svou úspěšnou a bohatou kariérou. 


Toto vítězství navíc zajistilo Soumillonovi výhru v soutěži. Celkovým výsledkem 24 bodů porazil druhého v pořadí padesátiletého Holanďana Adrie de Vriese o dva body. Oba jezdci jako jediní dokázali vyhrát dnes dvakrát. De Vries uspěl kromě rámcového dostihu i v Pemat Trading EJC Long alias Velké ceně českého turfu s německým Momptim, se kterým se příliš nepočítalo. Kořistí třetího sympatického Eddieho Pedrozy se stal hlavní dostih celého galamítinku, Leram EJC Million, kde dovedl do cíle na prvním místě českému publiku dobře známého Zocka, ještě nedávného zástupce stáje Joly. Čtvrté místo si připsal účastník všech pěti ročníků Evropského poháru žokejů Švéd Graberg, který sice dnes nevyhrál, ale zazářil v sedle Darkolvy v již zmíněném vytrvaleckém dostihu. Z trojice českých jezdců se dostal nejvýše pátý Václav Janáček, který kromě vítězství získal všechny místa na tabuli.

EJC Middle Wirelessvitez
Vítězstvím se zástupcem stáje Leram a svěřencem trenéra Luky Wirelessem v Lokotrans EJC Middle rozhodl Soumillon o svém vítězství v letošním ročníku Evropského poháru žokejů

Christophe Soumillon je jedním z nejvíce žádaných světových jezdeckých hvězd. Svědčí o tom nejen vyhraných více než 3500 dostihů včetně 110 úspěchů v dostizích grupy 1 a dvě vítězství Dubai World Cupu a také v Prix de l´Arc de Triomphe. Kromě toho získal desetkrát cenu Zlatý bičík pro nejlepšího jezdce ve Francii. (mze) 

Fotografie: Andrea Zavadilová

Celkové pořadí 5. ročníku Evropského poháru žokejů:
 1. C. Soumillon (Belgie) - 24 bodů (docílil 2 vít.)
 2. A. de Vries (Nizozemsko) - 22 bodů (2 vít.)
 3. E. Pedroza (Panama) - 16 bodů (1 vít.)
 4. P. Graberg (Švédsko) - 14 bodů 
 5. V. Janáček (Česko) - 13 bodů
 6. J. Palík (Česko) -  11 bodů (1 vít.)
 7. F. Minařík (Česko) - 10 bodů 
 8. A. Hamelin (Francie) - 10 bodů
 9. B. Murzabayev (Kazachstán) - 9 bodů
10. C. O'Donoughe (Irsko) - 7 bodů
11. R. Montenegro (Španělsko) - 2 body
12. F. Sweeney (Velká Británie) - 0 bodů

 


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net