chuchle zanrŠest dní před nejbohatším dnem chuchelského kalendáře se v Conseq Parku ve Velké Chuchli konalo odpočinkovější odpoledne plně handicapů, jehož vrcholem byl dvojkový handicap Cena společnosti Znovín Znojmo, a.s. (II.k., 3+, 2235 m, 90.000 Kč), na jehož start se společně se šesti soupeři postavili i dva účastníci letošního derby Alpheus (Galileo) a Secretive Lord (Egerton).


Oba si počínali aktivně, po startu se usadili hned na vedoucího Seepa, a tato trojice zavedla pole až do cílové rovinky. Tam ale zaútočila dvojice nízkých vah - tříletý Fabryan (Ryan), nesoucí 48,5 kilogramu a o půl kila více zatížená ĆÁRYREJKA (Ray of Light - Čarokráska, Bin Shaddad), která v závěrečných metrech měla více sil a pod ž. Martinou Havelkovou jistě zvítězila. Za Fabryanem přišla třetí Nicole Megan (Bushranger), Secretive Lord skončil čtvrtý, Alpheus nakonec doběh uzavíral.
Čáryrejka, pro níž je dnešní vítězství vrcholem dosavadní kariéry, je odchovankyní svého majitele a trenéra Ing. Pavla Vrby.

Hned na úvod předvedl v Ceně EBF (III.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč) výborný výkon poprvé v ČR startující NOBLE CLIFFS (Canford Cliffs) z DS Pegas s Petrem Foretem v sedle.  Syn Gr.3 umístěné Noble Ginger (Generous), kterého stáj skrze Tomáše Jandu zakoupila jako ročka na říjnové dražbě ročků v Deauville za 40.000 euro, brzo po startu vystřídal na čele Lemiena, v oblouku měl náskok zhruba dvou délek a v cílové rovince nikým neobtěžován zvyšoval náskok před soupeři až na konečných 5 délek, které jej dělily od druhého v cíli Mujahid Brave (Pouvoir Absolu).

Pro nejmladší ročník byly dnes v Chuchli vypsány dva dostihy, druhým byl další díl seriálu Fitmin Cup 2016 - Cena portálu Fitmin & TURF Magazín (III.k., 2, 1400 m, 60.000 Kč) pro koně českého chovu. První a bohužel jediný potomek mnohonásobné jedničkové vítězky Trinity (Ransom O'War) hřebec TRINIS (Bully Pulpit) z chovu a stáje Rostislava Kopeckého se brzo po startu dostal do vedení a téměř stylem start-cíl proměnil svůj druhý start v první vítězství, když v závěru odrážel útok Golden Sarah (Durante Alighieri). V sedle svěřence Allan Petrlíka byl žokej Jan Verner. 

Mezi dva dostihy pro dvouleté se vměstnala Cena Suspro, s.r.o. (hdcp III.k., 3+, 1600 m, 60.000 Kč), hodně vlažně rozběhnutý mílový handicap, v němž se poprvé vítězně prosadil pětiletý valach stáje Stachová-Lufínek A.M.R. COLLEGE SUCCES (Miesque’s Son).

Potomkům Silver Whistle (Alphabet Soup) se na našich drahách vede docela dobře, vzpomeňme hlavně na výsledky tříletých Johnny Whistle a Lodgian Whistle, nicméně navzdory umístění v klasickém dostihu žádnému z jeho potomků se u nás dosud nepodařilo zvítězit. Až dnes zrušila "kletbu" MARIKA (z Marka po Manhattan Project) z chovu Srubovky s.r.o., která pro stáj DS Malá Morávka a trenéra Františka Zobala vyhrála handicapovou Cenu Autodopravy František Vlk (hdcp V.k., 3+, 1200 m, 20.000 Kč) s dnes dvakrát úspěšným žokejem Murzabayevem v sedle.

Syn vítězky Oaks Mary Lou (Beccari), čtyřletý valachstáje FVE - Relay JK Levín MONTE CHRISTO (Tiger Cafe), který před rokem získal své první vítězství, se znovu vrátil do vítězné formy v Ceně Adeli Medical Center (hdcp III.k., 3+, 1200 m, 40.000 Kč) a stejně jako před rokem proměnil ve vítězství start v dostihu na distanci 1200 metrů, na které by jej podle rodokmenu čekal úspěšného málokdo. 

Další vítězství českého odchovance viděla Cena 110 let závodiště ve Velké Chuchli (hdcp IV.k., 3+, 1800 m, 40.000 Kč), v níž své první vítězství získala pětiletá odchovankyně Jana Adamce BARIKA (Torlus - Bariana, Just a Flutter), letošní první rovinový vítěz trenéra Čestmíra Olehly. 

Závěrečná Cena Vision (hdcp V.k., 3+, 2400 m, 20.000 Kč) patřila pětileté POLYANTE (Liquido) stáje Swiss Fans-Fedorowicz. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking