Memorial h petrlika 21Ve třech startech neporažená CLASSA (Tamayuz), vítězka Slovenského Oaks (L), v neděli poprvé na jedničkové scéně čelila konkurenci starších klisen v 18. Memoriálu Harryho Petrlíka (I.k., 3+ kl., 1600 m, 150.000 Kč). Ty zastupovala především předloňská vítězka Rabbit Havana (Havana Gold) a ostřílená Manolla (Tiger Cafe), ale ani ty, ani druhá z Oaks Sparkle Shout (Red Jazz) nepředstavovaly pro ryzku Martina Bláhy vážnější nebezpečí při její snaze udržet čisté konto.

Pod Lucií Fialovou se držela na konci pole, v cílové rovině táhlým finišem přešla do čela a lehce, s náskokem 4 3/4 délky, si připsala ve čtvrtém startu čtvrtý triumf. Druhá skončila Sparkle Shout krk před Mequinenzou (Starspangledbanner) a tempo diktující Rabbit Havanou.

Classa byla zakoupena Tomášem Jandou na předloňské Tattersalls October Yearling Sale (Book 3) za 9.000 gns. Jejím otcem je vítěz Prix Jean Prat (Gr.1) či Prix Jacques le Marois (Gr.1) Tamayuz, úspěšný mílař z rodiny německé Allegretty (Lombard), pravé sestry bývalého napajedelského plemeníka Anna a matky Urban Sea. Tamayuz dosud dal 22 blacktype vítězů, 4 z nich uspěli v Gr.1 dostizích.
Matka Distinct Hand (Rail Link) se jednou umístila jako dvouletá a Classa je jejím druhým potomkem a prvním vítězem. Bába Perfect Hand (Barathea) vyhrála jako tříletá ve Francii, v chovu dala 4 vítěze včetně druhého z listed Tamelly (New Approach), umístěného i v Gr.3 dostihu.

Memorial h petrlika 21 ceny

Třetí díl Fitmin Cupu pod názvem našich stránek pro Talunu

Classa svým vítězstvím korunovala úspěšný den bošovické centrály, která dnes dosáhla hattricku. O jeho první část se zasloužila debutující dvouletá GUDERIANA (Aclaim), loni na "irské" dražbě ročků v Newmarketu za 6.000 liber zakoupená klisna stáje Rustikal HC s.r.o., která s dnes dvakrát úspěšnou Lucií Fialovou po boji o krk vyhrála Cenu Fontana Watercoolers (III.k., 2, 1400 m), kde porazila o 5,5 kg více zatíženého Charmbrucka (Charm Spirit). Další díl do bošovické mozaiky úspěchů přidal trenérův syn Matyáš v selde tříletého WAGAI GO (Stormy Jail), syna skvělé sprinterky Waka Laury (Windsor Knot), který v handicapu Cena Unicredit Bank (III.k., 1400 m) získal pro stáj DS Go třetí vítězství. První vítězství naopak v úvodní Ceně společnosti Tisport (hdcp IV.k., 1200 m) slavila dcera jiné úspěšné sprinterky Merbely (Bully Pulpit) MEANNAH (Majestic Missile) stáje Kelso Stables trenéra Nagye s Vendulou Korečkovou v sedle.

NN21 wakaigo3

Chuchle hostila i třetí díl Fitmin Cupu 2021, který nesl název našich stránek - Cenu portálu Fitmin & TURF Magazín (III.k., 2, 1600 m). Po pátém místě v debutu proměnila svůj druhý kariérní start v první životní vítězství svěřenkyně Václava Chaloupky hnědka TALUNA (Amico Fritz) s Jiřinou Andrésovou před útočící Connie (Zazou), která nesla o 2,5 kg méně. Vítězná Taluna z chovu Petera Kršáka a běhající v barvách jeho stáje Sokrates je čtvrtým vítězem, kterého Kršák odchoval z nezvítězivší Big Shuffleho dcery Taghany.

NN21 taluna

Dvě a půl hodiny před skvělým výkonem Ponntose v Longchamp získala stáj doktorky Evy Nieslanikové jedenácté vítězství letošní sezóny, o které se v Ceně Wellness Hotelu Zlatý lev (IV.k., 1600 m) postarala dosud nezvítězivší tříletá ANAWA (Rajsaman), nebožtíkem Christianem Richnerem před 2 lety za 4.000 € zakoupená klisna, vedená am. Sabinou Mokrošovou.

K úspěšné sezóně potomků Durante Alighieriho (Galileo) přidala v Ceně Střední školy dostihového sportu a jezdectví (hdcp V.k., 1600 m) další vítěznou čárku šestiletá DARK ALIGHIERI (Durante Alighieri - Rabbit Dark Angel, Dark Angel) trenéra Mourka s poprvé vítěznou žákyní Sofií Kvízovou a odpoledne zakončil již 14. vítězstvím své kariéry desetiletý TROPICAL BOND (Forever Bond - Tropical Tern, Arctic Tern), který s am. Jindřichem Fabrisem vyhrál českým odchovancům vyhrazenou Cenu ČSCHPMDK (III.k., 1800 m). (miv)