Chuchle3Zítřejší dostihový den na závodišti ve Velké Chuchli je tak trochu také vzpomínkou na minulost - před cvalovým mítinkem se totiž odběhnou od 15:15 hod. dva klusácké dostihy. Cvalový program s Kooperativou složený ze čtyř handicapových dostihů začíná v 17:30 hodin. Jeho vrcholem je trojková Cena produktu Optimum na 1400 metrů určená tříletým a starším koním. Vstupné na dostihy je zdarma.


Havní dostih, Cenu produktu Optimum, vybojuje sedm koní. Mezi nimi je i účastnice klasické Jarní ceny klisen Anshoa (Sholokhov), která sestupuje do nižší kategorie a při stájové formě svěřenců Allana Petrlíka jí úloha favoritky dostihu patří právem. Výborně si letos počíná další tříletá klisna v poli, Moravanka (Tiger Cafe), kterou trenér Zobal připravil k vítězství a třetímu místu na sprintérských tratích. Moravanka navíc nese o 5,5 kilogramů méně než Anshoa.

Debutovat v dostihu bude účastnice Gerschova memoriálu a vítězná v dostihu Fitmin Katryen (Ryan), které rovněž Anshoa poskytuje šestikilogramovou výhodu. Čtvrtou tříletou klisnou na startu je Manolla (Tiger Cafe), letos dvakrát umístěná ve čtvrté kategorii. Ze starších klisen by mohla nejspíše do pořadí na medailových místech promluvit Annaqua (Naaqoos) letos dvakrát pod am. Lukovou umístěná na tratích 1400 až 1600 metrů.

Anshoa
FOTO: Favoritkou hlavního čtvrtečního dostihu je Anshoa, která bude pod vedením ž. Jana Vernera usilovat o své třetí vítězství

Bez šancí není ani Sheik Djerbouti (Look Honey), zvláště pokud naváže na svůj výkon ze začátku sezóny. Do letošní sezóny vstoupil vítězsttvím bělouš Moonglas (Verglas), který ale tentokrát ponese o 11 kilogramů více. Zatracovat nelze ani loňského trojnásobného vítěze J´En Reve Deja (Fairly Ransom), který se při svém jediném letošním startu sice neumístil, ale loni sbíral pravidelně dotace. Trať bude určitě sedět Ultimě (Two-Twenty-Two), která nese velmi nízkou hmotnost.

Sázkové kurzy Betino na Cenu produktu Optimum:
3,5:1 - Anshoa
5:1 - Katryen, Moravanka
5,5:1 - Sheik Djerbouti
6:1 - Manolla, Moonglas
7:1 - Annaqua
8:1 - J´En Reve Deja
9:1 - Ultima
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net