Počátkem července poté, co nečekaně jako největší outsiderka vyhrála prodejku v Longchamp, byla čtyřletá hnědka DS Pegas Dakota (Elvstroem) ve Francii prodána. Nyní již ji český Jockey Club opět registruje jako tuzemského dostihového koně. Klisnu totiž za 18.449 eur zakoupila Scuderia Aichner a nově ji do překážek připravuje Josef Váňa mladší.


Dnes již bývalá svěřenkyně Dalibora Töröka Dakota je vlastní odchovankyní majitele stáje Pegas Jiřího Trávníčka, stejně jako její matka Dorotka (So Long Slew), vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla (I.) a Memoriálu Jaroslava Maška (I.k.). Bábu Desert Reef (Desert Sun) Jiří Trávníček zakoupil jako dvouletou v Irsku, kde svůj jediný start proměnila ve vítězství. V českém tréninku absolvovala jen dva starty, doběhla čtvrtá v Jarní ceně klisen a poté sedmá ve Velké červnové.

V barvách svého chovatele Dakota absolvovala během dvou sezón devět startů, z nichž třetinu proměnila ve vítězství, v dalších pěti se umístila a vydělala přes 630 tisíc. Jejím největším úspěchem vedle zmíněného francouzského vítězství byl loňský triumf v Ceně tříletých klisen, hlavním trialu na Oaks. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net