chuchle2K dnešní uzávěrce přihlášek do klasických dostihů bylo do pětice českých klasických dostihů přihlášeno dohromady 212 koní. Nejvíce přihlášek přišlo, jak již tradičně, do Českého derby, do kterého přišlo 54 přihlášek. Čtveřice dorazila z Německa, konkrétně od trenérů Wöhlera, von der Reckeho, Schiergena a Greweho.


Henk Grewe do Českého derby hlásí dosud nestartovavšího Cosmic Power (Samum), též hlášeného do předzkoušky německého derby Union-Rennen (Gr.2) i do samotného Deutsches Derby (Gr.1). Joker (Nicaron) trenéra vonder Reckeho má za sebou jeden start loni v říjnu v Kolíně nad Rýnem, kde doběhl čtvrtý v EBF dostihu na 1600 metrů. Andreas Wöhler hlásí do Českého derby klisnu Oshtoran (Samum), taktéž dosud nestartovavší, figurující mj. na přihláškách do Preis der Diana (German Oaks (Gr.1). Jeden start bez umístení má za sebou Eskandar (Teofilo), jehož matka Enora (Noverre) je polosestrou napajedelského Egertona. 
Z českých trenérů poslali nejvíce přihlášek do vrcholu sezóny Josef Váňa se 7 svěřenci a Helena Vocásková, která hlásí 6 svých svěřenců, 4 koně hlásil Petr Juránek a 3 Michal Lisek.

Do Jarní ceny klisen je hlášeno 30 klisen včetně klisny Ae Fananah (Poet's Voice], loni běhavší v Anglii za stáj Sultana Aliho, pro něhož získala dvě umístění a vydělala 1,068 liber. Klisna, nyní v tréninku Karla Kleina a stáji Stall Wehntal, získala v Anglii rating 52 liber.

Velká jarní cena přilákala 34 koní pouze z českých stájí, mezi 45 klisnami hlášenými do Oaks ale najdeme v Německu trénovanou (H. Gröschel) dosud nestartovavší Elbflorenz (Chaps Elysees). Saint Leger láká 49 koní, opět pouze z českých a slovenských stájí.     
 

Plemeníci ve službě Sponsored hypomating

Blue Coral

Bully Pulpit

Egerton

Majestic Missile

Midships

Mikhail Glinka

Move Your Vision

Pouvoir Absolu

Stormy Jail

The Bogberry

Zazou
 
 


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net