SurabayaK dnešnímu škrtání opustilo seznam uchazečů o České derby celkem 10 koní včetně Nasche (Isfahan), Australia Crosse (Australia), Brilliant Stara (Sea The Stars), Gotta (Siyouni), Mike Majka (Make Believe) či populárního "Votazníčka" Vellingera (Pouvoir Absolu). Naopak se objevilo zcela nové jméno. Dohlášena byla bělka Surabaya (Gitaifan) ze stáje Hany Veselé, zakoupená minulý týden po třetím místě v prodejce v Saint-Cloud za 35.119 €.

 
Subaraya, která je stejně jako únorové akvizice stáje Entropia (The Gurkha) a Machinos (Penny's Picnic) připravována Václavem Chaloupkou, absolvovala dosud 13 startů, z toho 7 jako dvouletá. Tři z nich proměnila ve vítězství, z toho dva v loňském roce, a v dalších 8 se umístila. Vydělala dosud 42.140 € a z Francie přichází s ratingem 34,5 kg. Posledních 6 startů absolvovala v prodejních dostizích na distancích 1600 - 2100 metrů, po dubnovém vítězství v jedné z nich změnila majitele za 20.500 €.

Ve hře o České derby zůstává po dnešku 34 jmen, o Oaks se nyní uchází 35 klisen. Do klasického dostihu pro klisny byly dohlášeny jak zmíněná Surabaya, tak také včera ve Štrasburku sedmá Dakota (Elvstroem) z DS Pegas a dosud nestartovavší svěřenkyně trenéra Šavujeva Bologna (Pride of Dubai). Škrtnuto bylo 12 klisen včetně stájové kolegyně Surabayi klisny Entropia. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net