river choiceCelkem 56 přihlášek bylo k prvnímu termínu podáno do letošní Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Jsou svým způsobem unikátní - nenajdeme na nich žádného předchozího vítěze nejslavnějšího českého dostihu. V historii docela unikátní stav má na svědomí skutečnost, že posledních 6 ročníků zná dohromady jen 2 vítěze - Tiumena a Orphee Des Blins, kteří si oba užívají zaslouuženého důchodu.


Nechybí ale druhý z loňského ročníku Al Jaz a další umístění z posledních ročníků. Zajímavé jsou přihlášky ze zahraničí, konkrétně z Francie a Irska. Irský trenér Gordon Elliott přihlásil do Velké desetiletého valacha Current Exchange (Beneficial), vítěze 12 dostihů point-to-poit a 3 dostihů steeplechase. Current Exchange před 5 dny vyhrál v Athlacca svůj zatím poslední dostih Point-to-Point na 5600 metrů. Thomas O'Neill, který před 12 a 13 lety sedlal do Velké pardubické Mose Harpera (ani jednou nedokončil), přihlásil destiletého valacha The Cub (Fourstars Allstar), který zatím získal jediné vítězství, a to v dostihu Point-to-Point.

Do Pardubic opět plánuje cestu devítiletý valach Sarika (Grand Tresor), který předloni, tehdy ještě trénovaný v Anglii, velmi lehce vyhrál Cenu Labe. Od té doby získal jediné vtězství, a to při svém zatím posledním startu 26. dubna v Dax, kde vyhrál Prix Edouard VII, dostih cross-country na distanci 4400 metrů o 19.000 euro.  

Hodně zajímavým jménem je další francouzský zástupce, dvanáctiletý River Choice (River Mist) (na snímku), který na překážkách získal již 10 vítězství a vydělal 612.175 euro. Pravidelný účastník překážkových graded dostihů před dvěma lety finišoval čtvrtý v Gd1 Prix La Haye Jousselin v Auteuill. Letos startoval zatím 2x, po únorovém čtvrtém místě ve Fontainebleau jej trenér Richard Chotard poslal na start Grand National (st.č. 35), kterou ale nedokončil, padl již na šesté překážce. Z Francie do Pardubic možná zamíří i osmiletý valach Estoril (Enrique) trenéra Guy Cherela. Na svém kontě již má 6 překážkových vítězství a vydělal 332.720 euro. Před týdnem doběhl šestý v listed steeplechase na 4400 metrů v Auteuill.  
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net