Poslední naděje na obnovení dostihové sezóny na českých drahách, dané povolením profesionálního sportu rozhodnutím vlády minulý týden, pomalu vyhasínají. Jak dnes, pár minut poté, co Jockey Club vydal zprávu ohledně očekávaného stanoviska hlavní hygieničky (viz níže), oznámil Občanský spolek Hipodrom, pořadatel dostihů v Lysé nad Labem, dostihový den plánovaný 17. listopadu se konat nebude.

 
"Z důvodu nevyjádření se hlavní hygieničky ČR MUDr. Jarmily Rážové k žádosti Jockey Clubu ČR o pořádání zbývajících dostihových dnů, nebude uspořádán dostihový den v Lysé nad Labem 17. 11. 2020. Myslíme si, že navzdory snaze prezidenta Jockey Clubu ČR Ing. Josefa Bečváře, nebylo ze strany hlavní hygieničky ČR vyjádření úmyslně poskytnuto." uvedl pořadatel na stránkách JC.

Ve hře, byť už zřejmě jen teoretické, zůstávají jen dvě závodiště, která shodou okolností přišla v uplynulých dnech o ředitele - Most a Velká Chuchle. Slušovice svůj přeložený dostihový den, který se měl konat 14. listopadu, zrušily již včera. (miv)

Související: Budou ještě letos v Čechách dostihy? Klíčový pro jejich případné obnovení bude zřejmě dnešek
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net