DuceDnes dopoledne, ve věku 25 let, byl kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu uspán ryzák Duce (Enjoy Plan), polský rodák, připravovaný Čestmírem Olehlou, náležící do zlaté éry nejúspěšnější tuzemské stáje první dekády tohoto století Wrbna Racing. Poslední léta trávil na penzi v obci Korkyně nedaleko Prahy spolu s dalšími bývalými hvězdami žlutomodrých barev, kde mu do konce července 2019, kdy byla uspána, dělala společnost i velká dáma překážkového sportu Registana.

Duce nejen že patřil k oporám stáje Wrbna v jejím nejúspěšnějším období, ale byl po boku dalších es Wrbny jako byli Masini (Dixieland), Kolorado (Enjoy Plan) či Diatelot (Who Knows) i skvělým propagátorem polského chovu. Duce byl odchovancem Staniny koni Stubno a první sezónu strávil v Polsku. Vyběhl třikrát, po druhém místě v debutu vyhrál dostih II. kategorie, kde 8 délek za ním finišoval na pátém místě pozdější kolega Masini, a své polské tažení zakončil druhým místem v tamním dostihu I. kategorie, odpovídajícím naší dvojce.

Poté byl získán stájí Wrbna Racing a přestěhoval se do Světlé Hory. Trenér Olehla mu jako český debut naordinoval Stříbrný pohár města Slušovic (CH), Duce však odmítl vstoupit do startovacích boxů a neodstartoval ani do následující Velké jarní ceny. Na dráze se znovu ukázal až počátkem listopadu v Ceně prezidenta republiky v Pardubicích, které dostih převzaly od povodní postižené Chuchle a kde finišoval na druhém místě za Gloriettou.

Nepřehlédněte: Willemine má bratra. Waka Laura ve Francii porodila nohatého hřebečka

Od následující sezóny se již plně věnoval překážkovým dostihům. Po čtvrtém místě v proutěnkách v Pardubicích vyhrál trojkovou steeplechase ve Slušovicích a v jedničkové Červnové ceně Skanska DS a.s. na pardubické dráze nestačil jen na tréninkového kolegu Masiniho. Následovala dvě dvojková vítězství ve Světlé Hoře a Mostě a na konci srpna se poprvé představil v Meranu. V proutěnkách na 3500 metrů o 26.400 € si s Dušanem Andrésem vedl slibně a skončil druhý. Příslibem do budoucna pak bylo i pěkné vítězství v Ceně Paramo (L) v Pardubicích, kterým sezónu uzavřel.

V následující dvou sezónách se už etabloval v tuzemské špičce. Jako čtyřletý vyhrál jedny proutěnky v Meranu, kde zároveň finišoval čtvrtý v Gd1 Corsa Siepi di Merano, vyhrál chuchelskou Velkou cenu umělců (I.k.) a v Ceně Paramo (L) finišoval druhý za Tycjanem.

Největšího úspěchu své kariéry dosáhl jako pětiletý triumfem v Gran Corsa Siepi di Milano (Gd1) a skvělou třídu potvrdil nejen dalším vítězstvím v Ceně Paramo (L), ale i druhým místem v pardubickém Zlatém poháru (L) po bratrovražedném souboji s Koloradem (Enjoy Plan), jemuž podlehl o pouhý krk. Jeho kariéra se uzavřela v polovině listopadu v Miláně, kde doběhl čtvrtý v Gd3 Premio Del Prato, do níž se již na dráze neukázal.

Za svou překážkovou kariéru absolvoval celkem 19 startů, 8 z nich proměnil ve vítězství a v 10 dalších se umístil, jen jediný překážkový dostih nedokončil a to byl zároveň jediný start, ve kterém se neumístil. O jeho schopnostech svědčí jak skutečnost, že byl schopen vyhrát na sedmi různých drahách (Slušovice, Světlá Hora, Most, Pardubice, Merano, Velká Chuchle a Miláno), tak i výdělek 3,315.645 Kč.