karlovy varyDruhé letošní dostihové odpoledne na závodišti v Karlových Varech vyvrcholilo jedním ze dvou tuzemských nejznámějších supervytrvaleckých dostihů, 89. Karlovarskou dvojnásobnou mílí Karlovarského kraje. V handicapovém dostihu obsadili první čtyři místa nejméně zatížení koně. Loni druhý Solini trenéra Neuberga tentokrát nenašel přemožitele a dominoval pod vedením ž. Hlubučkové před klisnami Raviellou a Kopretinou. Double během dostihového dne zaznamenal trenér MVDr. Petr Kantek a také Jiřina Andrésová, která je již blízko zisku titulu žokej. Čtyři ze sedmi dostihů vyhráli zástupci českého chovu.  


Jedenáctka vytrvalých koní se sešla na startu hlavního chodu programu, 89. Karlovarské dvojnásobná míle Karlovarského kraje (4+, handicap, I. kat., 3200 m, 135.000 Kč). Z boje o vítězství se ještě na startu vyřadil Mediciman, který na něm bohužel ztratil mnoho délek. I tak ale dokázal doběhnout šestý. Dostih pojaly aktivně klisny Vaneta (Tiger Cafe), Kopretina (Tempeltänzer) a favoritka Santin (Bushranger). Cílová rovina přinesla úspěch čtyřem nejméně zatíženým koním v dostihu. Po loňském stříbru si tentokrát po pěkném finiši připsal první vítězství v dostihu nejvyšší kategorie svěřenec trenéra Filipa Neuberga a jeden ze dvou nejstarších koní na startu SOLINI (Paolini). Pod vedením ž. Kateřiny Hlubučkové reprezentant stáje Habich - Neuberg o necelé dvě délky za sebou zanechal Raviellu (Pop Rock). Třetím místem se blýskla Kopretina a nejnižší hmotnosti využil ke čtvrtému místu loňský překážkář Noble Fox (Generous). Tabulový doběh uzavřel Golden Devil (Pop Rock), Williann (Tiger Cafe) doběhla sedmá a Santin o krk za ní.  Trenér Neuberg se tak po pěti letech raduje z dalšího jedničkového vítězství, zatímco Kateřina Hlubučková si připsala premiérový zásah nejvyšší kategorie.    

Krásné letní odpoledne na závodišti ve Dvorech otevřela Cena společnosti KARLOVARSKÁ KORUNNÍ s.r.o. (3+, handicap, V. kat., 2000 m, 25.000 Kč). Po téměř roce se na zdejší dráze opět prosadil LADY´S MAN (Midships - Latibela, Rainbows For Life), který ale před několika týdny změnil majitele i tréninkovou centrálu. Sedmému letošnímu vítězství svěřence trenéra MVDr. Petra Kantka asistoval žokej Petr Foret, který dokázal i s nejvyšší hmotností v poli 62 kilogramy dovést bělouše do cíle po taktice start - cíl snadno o 2 a půl délky před Latribem (Tribal Instinct) a Determis (Dandoun).

Jen o půl hodiny později vyrovnal počtem vítězství trenér Kantek svůj dosud nejúspěšnější rok 2015, kdy jím připravovaní koně zvítězil osmkrát. V Ceně společnosti JAN BECHER KARLOVARSKÁ BECHEROVKA (3+, handicap, IV. kat., 2000 m, 40.000 Kč) se totiž prosadil jeho další svěřenec LADAR (Midships - Ladee Wise Nort, Duck Short), který navázal na dva týdny staré pražské vítězství. Tentokrát pod vedením Michala Hroudy využil nejnižší hmotnosti mezi 12 startujícími a v poslední třetině dostihu diktoval tempo soupeřům. I když dva z nich na něho před cílem dotírali, Ladar o krk uhájil vítězství před Candle in the Wind (Look Honey). Půl délky zpět skončil třetí A Dee Joe (Johannesburg).

V Memoriálu T.G.MASARYKA pod záštitou města Karlovy Vary (3+, III. kat., 1600 m, 60.000 Kč) byli mezi tuctem startujících také dva zástupci tříletého ročníku a ti ovládli společně s jedním čtyřletým soupeřem dostih. Oním ctyřletým koněm byl zástupce stáje Lokotrans Facts And Figures (Galileo), který diktoval od počátku dostihu tempo. Ze druhé pozice ho sledoval rovněž Galileův syn Passepartout, který v cílové rovině na "bílého bratra" zaútočil a o půl délky ho porazil. Ze vzdálenosti pěti délek jejich souboj sledoval druhý tříletek Adamant Rock (Galileo). Až sedmá skončila Mary Yeats (Yeats). Passepartouta, který si stejně jako vítěz předešlého dostihu Ladar připsal letošní double, připravuje pro stáj Marcelewo Greg Wroblewski. Úspěšný trenér zaznamenal letos již 14. vítězství. Deset z nich se mu počítá do tuzemského šampionátu trenérů na rovině, který vede před MVDr. Petrem Kantkem.  

V hlavním dostihu se nedařilo jedné z preferovaných účastnic Williann, ale trenér Karel Germič si spravil chuť v následující zkoušce, Ceně společnosti LOKO TRANS, s.r.o. (3+, handicap, III. kat., 1200 m, 60.000 Kč). Na její start vyslal pod vedením ž. Jiřího Chaloupky zástupce stáje TAHLO Šefraný PALE MARTINIho (Kandahar Run), který z dosavadních tří startů na zdejší dráze dvakrát zvítězil a jednou byl druhý. A bělouš dokázal sprintérský dostih ovládnout téměř stylem start-cíl. O dvě a půl délky za ním zůstal v cíli vítěz z květnové Chuchle Tapajo (Sabiango). A o  krk zpět doběhl další bělouš Hyacint (Slickly).

Závěrečné dva dostihy odpoledne byly mj. úspěšné pro manžele Andrésovi.  V Ceně dostihové stáje JASNA (4+, IV. kat., 3000 m, 40.000 Kč) totiž trenér Dušan Andrés posadil svou manželku Jiřinu na pětiletou klisnu VĚDMU (Look Honey - Widama, Dara Monarch) stáje DC Zámrsk MUDr. Bruna  a ta se po dobrém výkonu z prvního karlovarského dne, kdy podlehla jen Ravielle, dokázala tentokrát už prosadit naplno. V cíli dostihu měla Vědma více než délkový náskok na o 4,5 kilogramy více zatíženou Hayley (Needham´s Fort). Quest Royal (Glavalcour) skončil o nos třetí.

Rovně v závěrečné Ceně společnosti REALISTIC a.s. (3+, handicap, IV. kat., 1400 m, 35.000 Kč) byla nejdříve v cíli Jiřina Andrésová. Prvenství o půl délky nečekaně vybojovala v sedle CHROMa (Bully Pulpit - Chicadee, In A Tiff), který se letos vrátil na dráhu po dvou letech a při sedmém životním startu vyhrál poprvé, a podruhé získal pro stáj Rianon- Pecháček dostihovou výhru. Druhé místo patřilo Ihsmirovi (Bully Pulpit). Oba koně nosili váhy hmotnosti pod 50 kilogramů, zatímco třetí Chuan Che měl naloženo 63,5 kilogramu. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking