pecheur maximFavoritem šestého ročníku European Jockeys' Cupu je podle Tipsportu německý žokej Maxim Pecheur. Tipsport šance na triumf při jeho premiéře v poháru ohodnotil kurzem 3:1. Těsně za ním následuje Francouz Vincent Cheminaud, který narychlo zaskočil za Christophe Soumillona a jehož naděje sázková kancelář ocenila kurzem 3,2:1.

 
Třetí šancí je Tomáš Lukášek (4,5:1), sledovaný Adamem Florianem (8,5:1), Jaroslavem Línkem a Janem Vernerem (oba 15:1). S malou šancí na úspěch nastupuje podle Tipsportu Alexander Pietch (25:1) i Anthony Crastus (35:1), stejně jako Jan Rája (60:1), který však nastoupí jako první divoká karta a nezúčastní se všech dostihů.

Maxim Pecheur – Německo

Narozen: 1990
Počet vítězství: přes 500

Největší úspěchy: Idee Deutsches Derby (Gr.1, 2017 Windstoss), Henckel Preis der Diana – German Oaks (Gr.1, 2019 Diamanta), Grosser Preis der Landeshauptstadt Dresden (Gr.3, 2019 Brian Ryan).

V rámci letošního Evropského poháru žokejů přijíždí poprvé do Prahy Maxim Pecheur, jeden z nejúspěšnějších žokejů nastupující generace v Německu. 30letý rodák ze Sárska loni vyhrál 98 dostihů, což by po mnoho let s přehledem stačilo na titul šampióna, ale Pecheur jezdí v éře Bauyržana Murzabajeva, a tak se po velkém souboji musel spokojit s druhým místem. Stejnou příčku s největší pravděpodobností obsadí i v letošní statistice.
Už v učení u trenérů Christiana von der Recke a Geralda Geislera na sebe upozornil jako velký jezdecký talent, ale po přechodu mezi profesionály se jeho kariéra přibrzdila a několik let dostával jen minimum příležitostí. Bodem obratu byla pracovní nabídka od čtyřnásobného šampióna trenérů Markuse Kluga. Pecheur se přestěhoval do Kolína nad Rýnem a začalo se mu dařit. Definitivní zlom přišel před třemi lety, kdy se těsně před německým derby zranila stájová jednička Adrie de Vries. Angažmá na hřebci Windstossovi dostal právě Pecheur a vybojoval pro hřebčín Röttgen první vítězství v derby od roku 1959.
Od té doby pravidelně ukazuje, že se od něj dočkáme ještě velkých věcí. Loni dovedl klisnu Diamantu k triumfu v německém Oaks a letos v květnu se přehoupl přes hranici 500 vítězství. Nezapomenutelný zůstává také loňský 13. červenec, kdy Pecheur v Drážďanech vyhrál šest ze sedmi startů.

zdroj: Tisková zpráva EJC


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net