GarmonaLetošní sezóny byla plná úspěchů koní tuzemského chovu. Jejich nezpochybnitelným lídrem byl tříletý hnědák pana Petra Karlíka Gasparini (Eagle Top), který po trochu nečekaném triumfu ve Slovenském derby potvrdil vysokou třídu vítězstvím v českém a posléze i slovenském St. Legeru. Nyní si užívá zimní pauzu a čeká, jak dopadne hlasování o nejlepších koních u nás i na Slovensku. Před pár dny k němu do stáje Jana Demeleho ve Slušovicích přibyla i jeho nejmladší polosestra - roční Gordana.

 
Gordana je dcerou napajedelského Pouvoir Absolu (Sadler's Wells) a tudíž i ona je, stejně jako její slavný bratr, blízce prochována na Sadler's Wellse a má v rodokmenu silný vliv jeho 3/4 bratra Nureyeva. A i při tomto spojení vsadil její chovatel Petr Karlík na vytrvalého plemeníka. "Je korektní, pěkná a doufám, že bude i rychlá," popisuje ji s úsměvem trenér. "Má čtyři bíle nohy, lysinku, víc se podobá otci než matce," dodává. Srovnávat může dobře, protože před lety připravoval jak samotnou matku Galantery (Toubougg), a také její předešlé potomky Galeonu (Stormy Jail) a Galéru (Age of Jape).

Nyní však došlo ke změně. Šestiletá Galéra se přestěhovala k Pavlu Polesovi, kde by si měla vyzkoušet překážky, naopak od Polese přišla dvouletá dosud nestartovavší dcera Galantery hnědka Garmona, jejímž otcem je Egerton (Groom Dancer). "Každá je jiná, Garmona mi víc přijde do matky," srovnává klisny trenér, který je však rád, že se obě  sešly v jeho stáji. Oběma chce dopřát dostatek času, nakonec i samotný Gasparini jej přesvědčil, že trpělivost v tomto směru může přinést pověstné růže. V případě Gaspariniho jich přinesla celou zahradu. (miv)

Gordana     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net