dostihyGenerální handicap tříletých a starších rovinových koní dozná v letošním roce výrazně odlišné podoby od předchozích let. Důvodem této změny je harmonizace českého handicapu s německých GAG.


Jak uvádějí oba současní handicapeři Jaroslav Fabris a Jan Žid na stránkách dostihy.cz, "ve srovnání s dosavadním stavem se díky změnám sníží rozpětí českého handicapu, přičemž důvodem tohoto kroku bylo i lepší prolínání jednotlivých kategorií. To při značném roztažení českého handicapu v minulých letech nebylo možné, takže často nastávaly případy, že kůň v jedné kategorii nosil příliš vysokou hmotnost a v kategorii vyšší byl naopak nevyvážený."  

Letošní Generální handicap bude navíc zřejmě poslední. "Od příštího roku plánujeme koncept GH opustit a nahradit ho českou obdobou mezinárodní klasifikace – tedy hodnocením koní za jejich top formu. Následující sezóny by pak koně zahajovali s posledním PH. Jednoduše každý kůň vlastní takový PH, který si dle našeho názoru zaslouží, a tedy ho není třeba na konci sezóny upravovat."     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking