agrofertpark logoJiž po deváté se vydají golfisté po stopách Velké pardubické. V sobotu 5. dubna se na závodišti Agrofert Park uskuteční turnaj v extrémním golfu, kdy hráči kopírují kurz nejtěžšího a nejstaršího kontinentálního dostihu. Případní zájemci o hru se mohou ještě hlásit! 


Spolu s 9. ročníkem golfového turnaje Ve stopách Velké pardubické organizátoři už po šesté připravili mezinárodní Mistrovství ČR v extrémním golfu dvojic „Texas Scramble“. Hraje se na 18 jamek – par 71, pro ženy v délce 4.025 metrů, pro muže 4.520 metrů.
„Každý hráč z dvojice zahraje svůj míč z odpaliště příslušné jamky. Druhou a další rány hrají oba hráči z místa polohy míče v lepší pozici, kterou si sami vyberou. Za dohranou jamku se pak považuje stav, kdy míč leží ve vyznačeném kruhovém prostoru kolem jamkové tyče o průměru 40 centimetrů,“ vysvětluje pravidla hry Petr Cejnar ze soutěžního výboru. Pořadatelé připravili i vložené soutěže, tzv. Drive Nearest To Pin a Nearest To Pin, tedy ránu nejbližší jamkové tyči.

Turnaj v extrémním golfu je přesnou ukázkou toho, že areál závodiště je otevřený všem zajímavým sportovním i nesportovním aktivitám. A navíc v tomto konkrétním případě jde i o atraktivní podívanou – vždyť kde jinde než u nás na závodišti uvidíte golfistu, jak ve vysoké trávě odpaluje míč přes Taxisův příkop,“ láká diváky na turnaj ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Golfový turnaj začíná v 10:15 hodin, instruktáž před soutěží začne v 9:30 hodin. Bližší informace včetně propozic a herního plánu jsou k dispozici na webových stránkách závodiště http://www.pardubice-racecourse.cz/golfovy-turnaj.html. Uzávěrky hráčských přihlášek jsou ve čtvrtek 3. dubna 2014. Pořadateli turnaje jsou firmy Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella, s.r.o. a Dostihový spolek a.s.

Tisková zpráva Agrofert Parku


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net