Gomba 2015Favorizovaný šestiletý hnědák Mikesh (Majestic Missile), úřadující šampión sprinterů, dnes jistě o 1 1/4 délky vyhrál vrchol úvodního dne nové sezóny Leram Gomba Handicap (I.k., 1200 m, 4+, 135.000 Kč), a pod žokejem Jiřím Chaloupkou získal stáji Kelso Stables osmé celkové a třetí jedničkové vítězství. Nezastavila jej ani nejvyšší váha v poli 62,5 a čtyř a vícekilová výhoda, kterou dával soupeřům.


Po startu šli do čela Hello Hobby a Prince Orpen, kteří v oblouku měli náskok více jak 3 délek, naopak Mikesh, který na startu trošku zaváhal, šel tentokrát zezadu. Do cílové točil na bariéře první Prince Orpen následovaný Hello Hobby, ale zvenčí jdoucí Mikesh se na začátku distance dostal na úroveň vedoucíhho koně a poměrně jistě vyhrál před Kendym (Ransom O'War) a Nine Ou Four (Medicean).

Úvodní den se představilo několik tříletků hlášených do klasických dostihů. Hned úvod obstarali nestartovavší tříletí, 15 se jich postavilo na start Ceny Stejkr (III.k., 1600 m, 60.000 Kč). V průběhu dostihu se dobře ukazoval favorizovaný Darkas, ale syn sprintera Dark Angel se na distanci zastavil, a uhájil až páté místo před taktéž do klasik hlášeným Gibb's Beach, Galileovým synem z lotu Josefa Váni. Dobře se držel spolufavorit Apenin (Moonjaz), pravý bratr skvělého Azteka, ale nakonec o hlavu podlehl Japovu synovi Sanokovi ze stáje Nýznerov, svěřenci trenéra Wroblewského s Martinou Havelkovou v sedle.

Tříletci s kratším distančním optimem se sešli na startu dvojkové Ceny Best Pharmacy (1200 m, 60.000 Kč), kterou stylem start-cíl ovládl Russian Hockey (Giant's Causeway), roček za 150.000 euro, který při svém druhém životním startu o 2 délky zdolal debutujícího Daryana (Baltic King).  

Tříletým byla vyhrazena i Cena Stem/Mark (Iv.k., 1800 m, 40.000 Kč) pro nezvítězivší, v níž se po boji s Nineteen (Enjoy Plan) prosadil napajedelský odchovanec Fabrisco stáje Vocetka, první vítězný potomek plemeníka Blue Corala (Grand Lodge).

Fabrisco ale nebyl jediným českým odchovancem, kterému se dnes podařilo zvítězit. Suverénně o 11 délek vyhrála čtyřletá Playmona (Moonjaz - Play Station, Scater) stáje Vesiba-Voestalpine handicap Cenu Luďka Růžičky (V.k., 4+, 1800 m, 20.000 Kč), která však soupeřilo jen s koňmi česlého chovu, narozdíl od sedmiletého Longmuse (Magnus - Longbecca, Beccari), který v Ceně T Design (Iv.k., 4+, 1600 m, 40.000 Kč) s přehledem 4 délek porazil favorizovaného Johannese Kelpera (Dubai Desination) a potěšil tak chovatele, majitele i trenéra v jedné osobě Miloslava Okleštěka.

Váhového zvýhodnění využil v Ceně Gastro-Flight (II.k., 4+, 90.000 Kč) šestiletý valach stáje Swiss Fans-Fedorowicz Victory Missile (Majestic Missile) a po loňských triumfech ve IV. a II. kategorii otevřel novou sezónu dvojkovým úspěchem. Naopak první vítězství kariéry si v Ceně Pipni (III.k., 4+, 1600 m, 60.000 Kč) připsala čtyřletá Money For Danny (Azamour) stáje Avarrio Praha.
          
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking