aldar2Přesvědčivý vítěz nedělního Memoriálu prof. Václava Michala Aldar stanul na čele průběžného handicapu tříletých koní. Za nedělní výkon mu handicapeři přidali 9 kg a má nyní 89 kilogramů.


O 6 kilogramů méně mají druhý a třetí v průběžném handicapu Mondego Bay (Egerton) a Rabbit Mountnelson (Mount Nelson), kteří v neděli doběhli třetí a druhý za Aldarem. Čelo průběžného handicapu takřka kopíruje nedělní doběh, protože na dalších místech jsou čtvrtý a pátý z Michalova memoriálu Tamarind Cove a Qualifier, které v dostihu dělil od sebe pouhý nos a v handicapu mají shodně 82 kg. Vysoko vystoupal i osmý v cíli Urbi Et Orbi, kterému handicapeři za toto umístění přidali 21,5 kg a je nyní osmým nejlépe hodnoceným koněm ročníku. 

Nebyl ale sám, kdo si výrazně za účast v trialu polepšil v průběžném handicapu. Pokud srovnáme jen koně už dříve handicapem zachycené, kterých bylo na startu 6, tak každý dostal přidáno minimálně 6 kg, v průměru si polepšili o 14,25 kilogramu. Vedle Urbi Et Orbi je rekordmanem dostihu třetí od konce Lorpen, který dostal přidáno 18 kilo a je nyní 9. nejlépe hodnoceným koněm ročníku. Tito dva nezvítězivší tříletci, jejichž největším úspěchem bylo loňské umístění mezi nezvítězivšími, jsou například aktuálně 6, respektive 5,5 kilogramu nad působivým vítězem z úvodní neděle a tuto neděli druhým Russian Hockey (Giant's Causeway). Pokud budou tato čísla rozhodovat o startu ve Velké jarní ceně, alespoň já bych tam ze svého laického pohledu viděl jako oprávněnějšího uchazeče mnohem spíše Russian Hockey než dvojici Urbi Et Orbi - Lorpen.           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net