blazkovaVelmi úspěšné jaro prožívá trenérka Blažková. Má na svém kontě již čtyři vítězství a jejím svěřencům se daří i ve velkých dostizích. Prince Orpen se dostal mezi favority Velké jarní ceny a Lysyan se vrátil úspěšně na dráhu ve Velké dubnové ceně. Jak trenérka hodnotí vystoupení svých svěřenců?


Nedělní Chuchle vám přinesla nejen premiérová vítězství tříletého Castellona a čtyřletého Fernanda, ale i potvrzení kvalit Prince Orpena ve společnosti nejlepších tříletých hřebců. Jak hodnotíte jejich výsledky?
Castellon podal výkon podle očekávání, počítali jsme s ním. U Prince Orpena jsem si to představovala trochu jinak. V rychlém dostihu mě nezklamal, ale je potřeba mu předělat styl, musíme na tom zapracovat. Pro Velkou jarní cenu bude potřebovat jinou taktiku. A Fernando také potvrdil to, co ukazoval v práci. Podařila se u něho změna taktiky, nemůže chodit ze špice.

Je jasné, že Prince Orpen míří do Velké jarní ceny. Jaká úloha ale stojí před Castellonem, který porazil v trojkovém vytrvaleckém dostihu dobré koně?
Domlouvali jsme s panem majitelem, že jim rozdělíme síly. Castellon by měl mířit do rakouské Velké jarní ceny, která je delší než naše. Ale pak je možné, že se jim závodiště prohodí.  Prince Orpen nebude tak vytrvalý, takže bychom s ním mohli zkusit kratší Rakouské derby, zatímco Castellon se ukazuje jako typický vytrvalec a mohl by to být kůň do Českého derby.

Castellon

FOTO: Castellon by se měl pokusit uspět v rakouské Velké jarní ceně

Minulý víkend se vrátil po delší přestávce na dráhu výborně Lysyan a ve stejný den obsadil třetí místo v Ebreichsdorfu Nyani Tomba. Také s nimi je u vás spokojenost?
Lysyan po té přestávce rozhodně nezklamal. Škoda jen toho falešného tempa, bylo to pomalé. V rychlejším tempu by na tom byl ještě lépe. Nyani Tomba šel v Rakousku luxusně, ale bohužel se dostih jeho jezdkyni moc nepovedl.

A kde těmto starším zástupcům stáje Joly plánujete další starty?
Lysyan by měl běžet Velkou květnovou cenu a Nyani Tomba poběží Memoriál Jaroslava Maška. Nechtěli jsem s ním běhat  první hlavní dostih sezóny, ale tady v tomto dvojkovém dostihu stejně změří síly s koňmi z jedničkového Gomba handicapu. Nyani Tomba je čtyřletý nezvítězivší kůň, i když se placíruje v jedničkách nebo dvojkách. A v „Maškovi“ se bohužel potká s jedničkovými koňmi, kteří nesou podobná kila jako on… (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking