Thirteen DiamondsZávodiště Kolesa hostila předposlední dostihový den sezóny. Mítink byl úspěšný pro trenéra Stanislava Popelku, jehož svěřenci zvítězili dvakrát včetně hlavního dostihu, Memoriálu Michala Köhla. V něm dominoval zástupce stáje Lokotrans Thirteen Diamonds s Pavlem Složilem. Dařilo se také mladému jezdci Patricku Boekhoutovi, který se dvěma vítězstvími posunul do první desítky jezdců v překážkovém šampionátu.


Hlavním dostihem letošního jediného dostihového dne v Kolesách byl třetí ročník Memoriálu Michala Köhla (4+, crosscountry IV. kat., 3700 m, 50.000 Kč). Své dobré podzimní výsledky v něm korunoval svěřenec trenéra Stanislava Popelky THIRTEEN DIAMONDS (Diamond Green), který před měsícem zvítězil na brněnském závodišti. Zástupce stáje Lokotrans i s nejvyšší hmotností 71,5 kg byl v cíli o třičtvrtě délky dříve než v srpnu na zdejší dráze vítězný Woody (Tiger Cafe). Očekávané bylo i třetí místo někdejšího účastníka  kvalifikací do Velké pardubické Rabbit Hawk Winga (Hawk Wing). Pořadí na tabuli doplnili Moravanka (Tiger Cafe) a polokrevný Canton (Minds Music). V sedle vítěze byl Pavel Složil, který si dnes připsal čtvrté vítězství v sezóně. Trenér Stanislav Popelka je v šampionátu překážkových trenérů s 15 prvenstvími na druhém místě.

Jeden ze dvou nejpočetněji obsazených dostihů viděli diváci hned na úvod dostihového dne. V ultravytrvalecké Ceně obce Kladruby nad Labem (3+, IV. kat., 2900 m, 30.000 Kč) se dokázala letos už podruhé prosadit na menší dráze zástupkyně stáje FVE - Relay JK Levin PROVENCE (Durante Alighieri - Proxima, Leone), kterou v dostihu vedla ž. Kateřina Hlubučková. Bělka za sebou o délku, resp. o délku a třičtvrtě, zanechala dva nejvíce zatížené koně v poli, matadora Shadow Moona (Moonjaz) a Landarona (Egerton). Trenér Michal Kalčík tak 17. vítězstvím dokumentoval svou velmi úspěšnou první sezónu a dostal se na 4. příčku v šampionátu.

V následující Ceně společnosti Accor s.r.o. (3+, handicap IV. kat.,1600 m, 30.000 Kč) se zbavil označení nezvítězivší svěřenec trenérky Aleny Škráškové BEE CHIC (Elusive City). Počtvrté letos vítězný amatér Lukáš Charvát dovedl hnědáka k více než dvoudélkovému prvenství nad stejně zatíženým Rabbitem Makfi (Makfi). Třetím místem potěšil jedenáctiletý veterán Malq (Prince Kirk), jenž dokázal o hlavu porazit nedávno se v Ceně běloušů dobře prezentujícího Chartuma (Rosenstrum), který ovšem nesl nejvyšší hmotnost v poli.  

Memorial Michala Kohla prubeh
Snímek z průběhu Memoriálu Michala Köhla. Vítězný Thirteen Diamonds (Pavel Složil) je uprostřed a spolu s ním jsou v první linii také Scare Crow (Sertash Ferhanov) a Moravanka (Jan Odložil)

Rovinový blok dostihů uzavřela zkouška pro dvouleté koně s názvem Cena společnosti „Dům u černého koně“ (2l., IV. kat., 2000 m, 30.000 Kč). V něm snadno splnil roli preferovaného koně účastník Pražského zimního favorita GOLDENTON (Egerton - Golden Sound, Lujain), kterého již jistý šampion David Liška provedl cílem s náskokem tři a půl délky na zlepšené El Buta (Bully Pulpit) a Lewis Gala (Bully Pulpit). Allan Petrlík má velmi dobrý podzim a druhou příčku v šampionátu trenérů koní na rovině si upevnil 25. "čárkou". Pro Davida Lišku bylo tohle vítězství už 32. v aktuální sezóně

napajedla goldenton

Trenér Stanislav Popelka a stáj EŽ Praha a.s. se radovali z úspěchu v Ceně společnosti Střechmont s.r.o. (4+, IV. kat., 3600 m, 40.000 Kč). Tady totiž byl ž. Marcel Novák partnerem jejich "obojživelníka" DUKEa (Needham´s Fort), který střídá rovinové starty s překážkovými, a přivedl ho k premiérovému vítězství na překážkách. A bylo to prvenství velmi suverénní, protože Duke dominoval o osm délek před Moulou (Magnus). Stupeň vítězů doplnila spolehlivá skokanka Creola Tiger (Tiger Cafe). Marcel Novák stáhl náskok Sertashe Ferhanova na rozdíl tří vítězství. Naději na zisk dalšího šampionského titulu sice ještě má, ale musel by zítra vyhrát všechny tři překážkové položky slušovického programu. Jeho rival Ferhanov bude mj. v sedle Delight My Fire a Tiara Mana.

Závěr mítinku v Kolesách byl úspěšný pro mladého jezdce Patricka Boekhouta, který zvítězil v posledních dvou jízdách. V Ceně dostihové stáje 3 hearts (3l., prout. překážky V. kat., 3000 m, 30.000 Kč) bojoval o vítězství se Sertashem Ferhanovem a nakonec slavil v sedle zástupce stáje Jasna BIARRITZe (Fast and Furious - Beautiful Queen, Cumbrales) půldélkové vítězství před poprvé na překážkách startujícím Epauledem (Epaulette). Třetí byla Lesana (Jukebox Jury). Biarritz měl dosud na svém kontě jediný start, a to na překážkách. Trénuje ho Václav Soukup, který je známý díky přípravě třetí z Velké pardubické Elišky Přemyslovny. Dnes slavil vítězství svého svěřence po více než dvou letech. 

Mnohem suverénnějšího vítězství docílil Patrick Boekhout v závěrečné Ceně společnosti VVS Verměřovice (4+, prout. překážky V. kat., 3300 m, 30.000 Kč), kde vedl zástupce Gestüt Elsetal - Váňa KÖNIGa SAMURa (Samum). Ten si totiž dokázal připsat první životní vítěztsví o více než čtyři délky před Mareem (Azamour). Překážkový debutant Ned (Silver Whistle) už ztrácel na vítěze v cíli téměř osm délek. Patrick Boekhout se po dnešním double posunul na 7. příčku mezi překážkovými jezdci. Josef Váňa je s 13 prvenstvími mezi překážkovými trenéry třetí.

Michaela Zemanová
Fotografie: Andrea Zavadilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking