mimon dostihyPo čtyřech týdnech znovu získala na dráze v Mimoni vítězství v hlavním dostihu na 2400 metrů, Ceně města Mimoně, zástupkyně stáje Rabbit Trhový Štěpánov Golden Irene. Žokej Martina Havelková dovedla klisnu v pětihlavém poli k suverénímu osmidélkovému vítězství před Best Boxem. Impozantního triumfu docílil také tříletý Lianel v dostihu na 2000 metrů, kde porazil dobré starší soupeře. Vedoucí jezdec překážkového šampionátu Marcel Novák dnes získal v Mimoni double a kraluje kolegům se šesti prvenstvími. Dostihový den byl úspěšný pro koně českého chovu, kteří zvítězili v šesti dostizích.


V úvodní Ceně hotelu VALAŠKA (3+, handicap V. kat., 2400 m, 20.000 Kč) navázala na své devět dní staré vítězství v Praze svěřenkyně trenéra Kalčíka FURANO (Medicean). Pod vedením Antonine Subiase zužitkovala nejnižší hmotnost v poli a o krátkou hlavu porazila znovu v Mimoni druhého Lucifera (Tiger Cafe). Třetí Limonade (Street Rebel) také zopakovala svůj výsledek z květnového mimoňského dostihového dne. Trenér Kalčík si připsal sedmé vítězství v sezóně a dostal se tak na čtvrté místo v trenérském šampionátu.

Snadnou procházkou se pro LIANELa (Champs Elysees) stala Cena firmy MAESTOSO Luna (3+, handicap IV. kat., 2000 m, 30.000 Kč). Svěřenec Heleny Vocáskové a zástupce stáj Top Centrum CZ s.r.o. byl jediným tříletým koněm v pětihlavém poli a s hmotností 63 kilogramy pod taktovkou Beysima Ferhanova o devět délek porazil Shahnour Aznavoura (Azamour), v jehož sedle byl Sertash Ferhanov a který nesl ještě o 1,5 kilogramu více. Třetí peníze patřily Wimbledonovi ( Ryan).

V Ceně firmy Oma CZ a.s. (3+, IV. kat., 1800 m, 30.000 Kč) potvrdila svěřenkyně trenéra Tomáše Hurta ČAMILLA (Camill - Čaba, Blueridge Dancer), že jí provinční závodiště sedí a pro stáj Pepa z lesa získala na zdejší dráze již své druhé vítězství a celkově čtvrté. Pod taktovkou žokeje Jana Vernera zvítězila snadno o pět délek před Rabbit Percy (Sir Percy) a matadorem Zairem (Rosensturm), který naposledy startoval loni v červnu na zdejší dráze, kdy vyhrál. 

Po problémech se startovacími boxy ukázal polobratr Line Honeye LOUIS LITT (Next Desert - Line Islands, Linamix) dnes v Ceně společnosti Transform a.s. (3l., IV. kat., 1800 m, 30.000 Kč), že utíkat umí a při svém debutu za asistence Adama Floriana o dvě délky dominoval nad Alabafastem (Fast And Furious). Třetí Fantasticman (Durante Alighieri) ztrácel již na vítěze sedm délek. Stáji Trocadero tak slaví záslouhou Louis Litta po sedmileté absenci v českém turfu hned vítězství. Hnědákovou trenérkou je Lenka Horáková.  

Hlavním dostihem mítinku byla Cena města Mimoně (4+, handicap III. kat., 2400 m, 45.000 Kč), do které nakonec nenastoupili Mikrop Nice a Shadow Moon. Výborný výkon v dostihu podala pod taktovkou ž. Martiny Havelkové zástupkyně stáje Rabbit Trhový Štěpánov GOLDEN IRENE (Look Honey - Golden Sound, Lujain), jenž o osm délek za sebou i při nejvyšší hmotnosti v poli zanechala druhého Best Boxe (Two-Twenty-Two), který startoval letos poprvé. Na třetím místě byl klasifikovaný spolehlivy Roony (Rainbows For Life). O další tři délky zpět doběhla do cíle Wanikoro (Egerton). Pátý a zároveň poslední Apenin (Moonjaz) byl už daleko zpět. Vítězná svěřenkyně Allana Petrlíka Golden Irene zvítězila během posledních dvou sezón už popáté a svému trenérovi zajistila šesté vítězství v aktuální sezóně. 

V prvním překážkovém dostihu, Ceně firmy KM - Prona (4+, steeplechase IV. kat., 3600 m, 50.000 Kč) se po dvou letech dokázala vítězně prosadit svěřenkyně trenéra Kováře GOTSCHA (Look Honey - Gorizia, Dylan Thomas), jenž pod vedením Jana Derycha porazila o půldruhé délky více zatíženou Creolu Tiger (Tiger Cafe). Za bělkou o půl délky doběhla Armitage (Saddex). Vítězka patří stáji Kameňák s.r.o., která letos získala první vítězství, stejně jako trenér Kovář.

Mezi čtyřmi účastníky Ceny firmy ROKO (4+, steeplechase, handicap V. kat., 3600 m, 30.000 Kč) se po 13 měsících znovu prosadila na zdejší dráze SHEIKA ZUZA (Suteki Shinsukekun - Serena, Rainbows For Life) trenérky Lenky Kvapilové. Její partner Marcel Novák, který je na čele překážkového šampionátu, provedl cílem šestiletou klisnu o tři délky před Marconem (Enjoy Plan) a Sonodií (Moonjaz).

V Ceně firmy Virgo - hutní materiál (4l., prout. překážky V. kat., 3100 m, 30.000 Kč) potěšila prvním vítězstvím stáj VB-Váňa a trenéra Tomáše Váňu čtyřletá FIFINKA (Arcano), která absolvovala podruhé překážkový dostih. Pod vedením velezkušeného Jiřího Kouska zvítězila po výroku cílového rozhodčího "zadrženě daleko" před  překážkovým debutantem Limited Edition (Ray of Light) a High Silverem (Silver Whistle). Zbývající čtyři účastníci dostihu se do cíle nedostali, většinou byli zadrženi.

V závěrečné Ceně PIVOVAR SVIJANY, a.s. (3l., prout. překážky V. kat., 2800 m, 30.000 Kč) dokázala proměnit svůj překážkový debut hned ve vítězství zástupkyně stáje Kipling co.- Mimra SOCHI (Tiger Cafe - Santori, Vettori), kterou odchoval její trenér Zdeněk Mimra. Klisna dokázala s nejvyšší hmotností v poli o tři délky porazit loňskou účastnici Ceny zimní královny Play Rocku (Pop Rock) a Ravendaela (Next Desert). V sedle vítězky byl ž. Marcel Novák, který si připsal dnes double.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net