slusovice 24Druhý letošní mítink na dráze ve Slušovicích nabídl devět cvalových dostihů, z toho sedm rovinových, jedny proutěnky a jeden dostih steeplechase. Na moravské dráze se dařilo ostříleným veteránům, když průměrný věk vítězných koní přesáhl hranici 6,5 roku.


Hlavní dostih dne, trojkový handicap Cenu hejtmana Zlínského kraje na 1800 metrů, opanoval nejstarší vítěz dne devítiletí odchovankyně Agroliptu s.r.o. BETTSUT (Suteki Shinsukekun - Betty Chois, Choisir) ze stáje TOKINAHU-Héč, která pod Petrou Zedkovou odolala náporu domácí Bohemian Rapsody (New Bay) a o krk zvítězila.  Petra Zedková o půldruhé hodiny dříve dovedla vítězně do cíle i sedmiletého FLY AMICO (Amico Fritz) Syndikátu 2020 - Piruch v Ceně společnosti D Plast, a.s. (IV.k., 2900 m) a mohla tak potřetí ve své kariéře slavit double.

Ten se ve Slušovicích podařil i Martině Havelkové. Po hezkém souboji dvou osmiletých matadorů v Ceně dostihové dráhy Slušovice (IV.k., 3+, 1600 m), v němž se navzdory vyšší váze prosadila odchovankyně Hany Poledníkové FABLE (Age of Jape - Francais Belle, Kheleyf) ze stáje Krásno-Podhányi, získala druhý úspěch dne s dalším úspěšným, domácím zástupcem, tentokrát z lotu Jana Demeleho GOLDEN WARRIOREM (Sleeping Indian - Gesine, Halling), který ve svém 27. startu získal v Ceně města Vizovice s podporou DS (hdcp V.k., 1800 m) slavil první vítězství. To JUVANA (Amadeus Wolf) s Annou Lebduškovou v sedle dosáhla v Ceně společnosti Tipsport (hdcp IV.k., 1100 m) už na šesté vítězství a to bez ohledu na vysokou hmotnost, kterou byla reprezentantka DS Helen zatížena.  

Nepřehlédněte: Sázkový obrat za první dva měsíce sezóny meziročně vzrostl, na závodištích se však sázelo méně

Vedle úspěchů čtveřice českých odchovanců bylo pozitivní zprávou pro domácí chov i vítězství slovenského rodáka YUKATANA, syna šampiónky Ýuccy (Ivan Denisovich) v Ceně spolku Dostihy Slušovice, z.s. (IV.k., 2400 m), Janem Havlíčkem připravovaný čtyřletý valach a mj. nejmladší ze všech nedělních slušovických vítězů, je synem současné jedničky mezi tuzemskými plemeníky Eagle Topa (Pivotal), jemuž se též podařil double.

Plný zásah zaznamenala i spolehlivá BONANZA GOLD (Gale Force Ten), která v posledních 17 startech jen jedenkrát nebyla za peníze. Ve Slušovicích si připsala druhé letošní vítězství, když s Taťánou Mášovou lehce opanovala klisnám vyhrazenou Cenu čtvrté kategorie na 2900 metrů. 

Součástí programu byly i dva překážkové dostihy. Úvodní proutěnky Cenu společnosti Art of Finance a.s. (III.k., 3200 m), které byly s dotací 88 tisíc korun nejlépe dotovaným dostihem dne, se jistě prosadil poprvé na proutěnkách plně úspěšný WOLFMASTER (Maxios) s Petrem Tůmou, steeplechase Cena senátora Tomáše Goláně (IV.k., 3600 m) se stala jednoznačnou záležitostí pětileté SIRAEL (Eagle Top - Sidney, Echo of Light), z chovu i stáje AGA-Vlachovice, která pod Lukášem Matuským utekla svým soupeřům o 15 délek.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net