Manova MostJedničkový handicap Cena první dámy ČR na 2200 metrů byl hlavní položkou třetího mítinku letošní sezóny na mosteckém závodišti. V něm se prvního jedničkového triumfu, a to na úkor favorizované obhájkyně loňského vítězství Totally Gold (Dark Angel), dočkal v Česku v Krabčicích narozený vlastní odchovanec Winfrieda Pütze NAPAJEV (Kallisto - Natalis, Law Society), jehož trenérka Helena Voršilková nasedlala Jiřině Andrésové. Skvělý výsledek českého odchovance, umocněný novým traťovým rekordem, však zastínil koncert Jany Manové.


Trenérka, která po několika letech úzké spolupráce v roce 2022 oficiálně převzala od Filipa Neuberga tréninkovou centrálu na Pavlině dvoře, dosáhla minulý víkend v Chuchli, kam přijela se třemi koňmi, svého prvního hattricku. Výbornou formu potvrdila včera v Pardubicích Jasmine for Joy (Best Solution) druhým místem v Pardubicích a dokonale ji korunovaly dnešní výsledky stáje v Mostě. 

Napajev

Kvartet vítězství Jany Manové a hattrick Milana Zatloukala

Spanilou jízdu severočeským závodištěm otevřela hned v úvodní Májové míli (III.k., 3, 1600 m) pro nezvítězivší, v níž se stylem start-cíl prosadil valach stáje SV Vondra s.r.o. TRIP TO DEAUVILLE (Zelzal), vedený Milanem Zatloukalem. Ve třetím dostihu dnešního programu, Ceně společnosti Tipsport (hdcp IV.k., 3+, 1200 m)  přišel druhý zásah týmu z Pavlina Dvora prostřednictvím čtyřleté NIGHT SHINE (Eagle Top - Novelette, Alhaarth) stáje Pavel Hanuš-Land Trans, která dobře načasovaným finišem podél bariéry s Jiřinou Andrésovou v sedle těsně porazila od startu tempo diktujícího Rabbit Garswood (Garswood).

O třetí plný zásah se postarala šestiletá BLUE QUEEN (Arrigo) ze Stall Carlsberg, která po dvou vítězstvích v Drážďanech získala v Ceně Hitrádia North Music (hdcp IV.k., 4+, 1800 m) první triumf na českém území. V jejím sedle byl Milan Zatloukal, který dovedl vítězně do cíle i čtvrtého dnes startujícího koně trenérky Manové čtyřletého SIRIUS RED (Intello), který opět pro stáj bratrů Vondrových (kteří mimochodem jsou i chovateli Night Shine) vyhrál Cenu DTS Vrbenský,a.s. (III.k., 3+, 2000 m).

manova vondrovi

Double Miroslava Nieslanika

Dobrou formu ukazuje i centrála rodiny Nieslaniků, která v Mostě dosáhla na double. Osmiletý MANOAMANO (Alexandros) navázal ve dvojkové Ceně Hipodromu Most (1000 m) na vítězství z minulého mosteckého mítinku a pod Sabinou Mokrošovou lehce o 2 1/4 délky před Shershabem (Shalaa) zaknihoval třetí vítězství své kariéry, při kterém navíc vylepšil český rekord na 1000 metrů časem 0:57,05. Následně dosud nezvítězivší tříletý ZARDONIC (Dragon Pulse) využil v Ceně představenstva společnosti Hipodrom Most a.s. (hdcp V.k., 3+, 2200 m) nízkého zatížení a pod taktéž dosud "nezvítězivší" a letos první sezónu jezdící Ludmilou Karlíkovou po tuhém boji o nos zvítězil.

Čekání na první letošní úspěch v Mostě ukončila také Lucie Fialová, jejíž MATERANA (Fast Company) stáje Leram silným finišem zvenčí pod nízkou vahou vyhrála Cenu Dostihového klubu (hdcp III.k., 3+, 1400 m) a získala druhé vítězství v řadě.

Miloslav Vlček
foto Andrea Zavadilová     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net