BounarrotiDen po vítězství Šavujevovy Miss Kruk (Soldier of Fortune) ve Svatováclavské ceně zimní královny spadla i druhá jednička pro dvouleté do klína dvouletka, jehož otcem je syn nejúspěšnějšího plemeníka současnosti Galilea (Sadler's Wells).

 
I vítěz Gerschova memoriálu (I.k., 2, 1400 m, 130.000 Kč) Buonarroti, jehož otcem je New Approach (Galileo), patří k cenově elitním dvouletkům v našem turfu - stáj Jasna za něj v Baden-Badenu loni zaplatila 85.000 euro. K dosud největšímu životnímu úspěchu ještě trochu zelenému Buonarrotimu pomohlo štěstí - desetinový favorit Honzik (Orpen), český odchovanec s francouzským pasem, měl v klíčovém okamžiku v cílové rovince problém s dostatkem prostoru k útoku, což přispělo k jeho těsné porážce o krk. Třetí skončil Vainakh (Rock of Gibraltar), další z drahých ročků (42.000 euro), který v oblouku převzal vedení od napajedelského odchovance a prvního vítěze z matky po Look Honey hnědáka Love Me (Egerton), který dokončil dostih na čtvrtém místě.   

První dva dostihy dne skončily vítězstvím svěřenců trenér Františka Zobala, který tak završil víkendový hattrick. Nejprve se v proutěnkářské Ceně Elektrizace železnic Praha a.s. (III., 3300 m, 80.000 Kč) prosadil pětiletý valach Portengo (Proclamation) ze stáje Syndikát V3J, kterého následoval výhodně zatížený o rok mladší Blackandgreen (Clodovil) ze stáje Václava Neckáře v Ceně sbírky na rekonstrukci Střední školy dostihového sportu a jezdectví (IV.k., 3+, 1200 m, 40.000 Kč).

Nejmladšímu ročníku byl vedle hlavního dostihu věnována i Cena U.N.U.C.I. Italia (III.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč), která skončila vítězstvím dalšího Šavujevova svěřence Le Conte Noire, který je, stejně jako sobotní vítězka Ceny zimní královny Miss Kruk, synem plemeníka Soldier of Fortune (Galileo) a byl zakoupen na stejné dražbě za 25.000 euro.

Dvou zásahů do černého se dočkal i domácí chov, nejprve zásluhou čtyřletého hnědáka z chovu Josefa Pšurného Tropa (Bully Pulpit), který pro stáj Potrebujes-Jelen vyhrál po boji o 1/2 délky trojkový handicap Cena Autodopravy František Vlk (III.k., 3+, 1600 m, 60.000 Kč), ačkoliv dával soupeřům od 4 do 12 kilogramů. Druhý bod pro český chov získala šestiletá Armea stáje Nerad-Jana v Ceně sázek Betino (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč), jedna z pouhé trojice startovavších (a dvou vítězných) potomků Wallaceho (Royal Academy).    

Závěrečná Cena EBF (III.k., 3+, 1800 m, 60.000 Kč) potvrdila dobrou formu svěřenců trenéra Resulova. Jistě o 2 délky v ní zvítězil tříletý Sholak (Falco) Ardaka Amirkulova v sedle s jezdeckou hvězdou víkendu Bauyrzanem Murzabayevem. 


foto: Lenka Lojová, Dostihový svět
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking