EndaltsevSedm týdnů již pobývá trenér Igor Endaltsev se svými pěti koňmi a Ramilem Děmidovem ve francouzském Chantilly. Při jeho krátké návštěvě v Česku jsme se ho zeptali na jeho dosavadní zkušenosti z Francie i na plánované starty.

Oba jsme s Ramilem v Chantilly moc spokojení, máme tu vše, co k tréninku potřebujeme. Můžeme trénovat na trávě, na písku, nic tu není problém,“ tvrdí Endaltsev. „Iave Cona jsme hlásili jako prvního z našich koní již minulý týden do dostihu, ale svým ziskem se na startku nedostal, byl eliminován. Z 21 oznámených koní mohlo totiž běžet jen šestnáct koní. Pro příští start je ale Iave Con chráněný,“ říká trenér s tím, že druhý pokus o start hvězdy stáje Zlatý kůň Iave Cona (Country Reel) by se měl odehrát 10. dubna v Chantilly v dostihu na 1600 metrů.

Zatím tedy alespoň přihlásil své dva další tříleté hřebce, Eliose de Petiville (Touch of the Blues) a Wulframa (Rail Link) na dostihový mítink 7. dubna na závodišti Durtal, vzdáleném tři sta kilometrů západně od Paříže. „Oba jsou hlášeni do jednoho dostihu, kam se sešlo 51 přihlášek, takže se obávám, jestli opět nezůstaneme doma,“ říká na závěr Endaltsev s tím, že stále platí, že by měli v Chantilly zůstat až do 15. května. „O případném prodloužení našeho pobytu by mohly rozhodnout až nějaké dostihové výsledky.“ (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking