LysaPři loučení s letošní sezónou na závodišti v Lysé nad Labem se povedla třefa do černého v hlavním dostihu Velké říjnové ceně Innsbruckovi vedenému ž. Radkem Koplíkem, kteří za sebou zanechali favorizované Baratea a Dessona. Innsbruck tak získal letošní páté vítězství pro trenérku Staškovou, což znamená její nejúspěšnější sezónu.


Devět kvalitních koní na startu Velké říjnové ceny společnosti Pilecký na trati 2400 metrů slibovalo zajímavou podívanou, a průběh a výsledek dostihu tyto prognózy plně naplnil. Role leadera dostihu se podle očekávání ujal Rabbit King King´s Best), který si místy vybudoval až desetidélkový náskok. Naopak na samotném konci pole cválal dvojkový vítěz z Chuchle Innsbruck (Magnus), který ostře nasazenému tempu dlouho nestačil. Rabbit Kinga ale opouštěly síly už na začátku druhého kola a naopak nebezpečně v posledním oblouku vypadal svěřenec MVDr. Olehly výborný Desson (Denon), který se vracel do dostihového dění po čtyřměsíční přestávce.

V cílové rovině ale rozehráli svůj finiš i Barateus (Barathea) a Innsbruck, a na zástupce stáje Wrbna Racing tak zbylo třetí místo. Nakonec se o délku prosadil Magnusův syn Innsbruck a druhý Barateus utekl v cíli Dessonovi o více než délku. Innsbruck patří stáji Benda s.r.o.-Stašková a pro trenérku Ing. Evu Staškovou jeho vítězství znamená dosud nejúspěšnější sezónu v 19 let trvající trenérské kariéře. Dosud totiž měla maximálně čtyři vítězství v jednom roce, což ale Innsbruck právě včera na závodišti v Lysé nad Labem významně změnil.

Co se nepovedlo Rabbit Kingovi v hlavním dostihu, dokázal půl hodiny před ním nejvíce zatížený (63 kg) Rabbit Verglas (Verglas) v trojkovém dostihu na 1700 metrů.  Jan Verner v sedle bělouše slavil vítězství po taktice start-cíl a jednoho ze dvou největších favoritů Feraclose (Sakhee) za sebou zanechal o více než dvě délky. Třetí doběhla první favoritka dostihu Old Story (Acces To Java).

V dostihu nejmladšího ročníku se prosadila velmi snadno o 5 délek reprezentantka stáje Englicovi Griotka (Alhaarth), v jejímž sedle stihl před odjezdem do Francie ještě pěkné vítězství Lukáš Tomášek. Tréninkové středisko rodiny Vocáskových tak mohlo slavit již 10. vítězství dvouletého koně v aktuální sezóně.

Snadného vítězství také docílil svěřenec Filipa Neuberga čtyřletý Solini (Paolini) který pod vedením Milana Zatloukala triumfoval v dostihu na 2400 metrů. Soliniho rozlet v loňském klasickém ročníku bohužel zastavily zdravotní problémy. Po třetím místě v Červnovém poháru se na dráhu vrátil až letos po roce a čtvrt. Dva týdny po vstupu do letošní sezóny nadějný hnědák včera proměnil svůj čtvrtý životní start ve druhé vítězství. Trenér Neuberg se stal jediným účastníkem dostihového mítinku, který dosáhl double. Z jeho svěřenců se totiž ještě prosadil Cario (Ray of Light) s Ondřejem Velkem ve steeplechase na 3500 metrů. (mze)

 


 


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking