Kub Ivan6Někdejší vice-šampión českých žokejů Ivan Kub, který se v květnu vážně zranil po pádu koně v tréninku, ve středu podstoupil další operaci. "Byla to revize předchozí operace páteře a poškozených obratlů," vysvětluje Ivan, který byl v druhé polovině června převezen na Spinální jednotku při Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství v motolské nemocnici, kde podstoupil zmíněnou reoperaci.

 
"Podle lékaře operace dopadla dobře a i já se dobře cítím," sdělil mi Ivan v neděli dopoledne, kdy už byl z operace plně zotaven. Nyní jej čeká zřejmě delší fáze rekonvalescence a cvičení. "Něco málo už se dělalo, cvičil jsem, ale doktoři čekali na operaci, po níž by rekonvalescence měla začít probíhat v podstatně větším rozsahu," vysvětluje.

Nepřehlédněte: Sobotní Merano s totální českou dominancí, vítězným návratem Pavla Složila a neporaženým českým rodákem New Friendem

Přes všechny komplikace si Ivan zachovává optimistický pohled na svět. Mohu-li si dovolit být trochu osobní: když se to Ivčovi stalo, měli jsme všichni v rodině strach, jak přijme ten krutý ortel a přemýšleli, jak ho povzbudit, až se jej dozví. Nakonec to dopadlo tak, že Ivan dnes povzbuzuje nás ostatní a navzdory všemu je schopen rozdávat sílu a dobrou náladu všem okolo. "Chybělo málo, a mohl jsem skončit daleko hůř," řekl mi jednou, když jsme se o tom spolu bavili. "Musím být rád, že to dopadlo, jak to dopadlo a raduji se teď z každého dne, který mám." A tak své oblíbené heslo "Jedeme dál", kterým překonával těžkosti, jen trochu upravil na "Jedeme dál, jen jedeme jinak." A jede. Myslí přitom i na vás všechny, kteří mu držíte palce a podpořili jste jej na cestě, která jej čeká.  

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net