Pce ilustr sedivyUž první kvalifikace na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou je nabitá. Doslova. A uvědomují si to i trenéři, kteří své svěřence do prvního kola bojů o vstupenku do říjnového vrcholu sezóny posílají. Jak vidí své ambice? A co říkají na konkurenci? Zeptali jsme se a tady jsou jejich odpovědi:

 
Josef Váňa – CHELMSFORD 
(ž. Jan Kratochvíl)
Jdeme si kvalifikaci hlavně vyzkoušet, tedy zjistit, jestli bude Chelmsford schopný zvládnout distanci. Pak uvidíme, co bude dál. Konkurence je super, v kvalifikaci nikdy nejsou špatní koně.

Vendula Jirčáková – DULCAR DE SIVOLA
(Josef Borč)
Do dostihu jdeme s tím, aby zaběhl, co nejlépe. Kvalifikace je velmi dobře obsazená. Je to taková malá Velká pardubická. Dalo se očekávat, že trenéři budou chtít se svými koňmi startovat hned v první kvalifikaci, aby měli pak klid na další přípravu a měli splněné podmínky pro start ve Velké pardubické.

Luboš Urbánek – MR SPEX
(ž. Jan Odložil)
Je to těžký dostih a je tam hodně dobrých koní. Mr Spex se jde hlavně proběhnout a samozřejmě zkusit vyhrát. Ale víme, že takový dostih je pro něj krátký. Ale zkusíme stejnou taktiku jako vloni – první a třetí kvalifikace a pak Velká pardubická.

Dalibor Török – GODFREY
(Daniel Vyhnálek)
Konkurence je veliká, je tam vítěz Velké pardubické a další. Godfrey zatím takto těžké dostihy moc nechodil, vloni byl v kvalifikaci trochu nešťastně zastaven. Ale je to polokrevný kůň, který se projevuje dobře, tak by neměl mít s distancí problém. Půjdeme si kvalifikaci hlavně zkusit. Cílem samozřejmě je dostat se do Velké pardubické.

Ján Cagáň – PARIS EIFFEL
(ž. Martin Cagáň)
V dostihu se sešla kvalitní skupina koní. My v tomto nemáme co ztratit. Můžeme jen mile překvapit. Paris Eiffel je připravený za předpokladu hladkého průběhu splnit kvalifikační podmínky.

Lenka Kvapilová – PLAYER
(ž. Marcel Novák)
Bude to taková malá Velká. Jsou tam minimálně čtyři nebo pět koní, kteří už s Velkou pardubickou mají zkušenosti. U nás jako favorita vidíme Chelmsforda, Josef Váňa už ukázal s Lodgian Whistlem, že je na sezónu připraven. Argano má k dobru dostih z Lysé, to mu určitě půjde k duhu. Naším prvním cílem bude splnit kvalifikaci, ale samozřejmě chceme i závodit. Víme, že Player mívá formu spíše od půlky sezóny. Ale je v pořádku a měkčí půda mu bude vyhovovat.

Jaroslav Brečka – KAISERWALZER
(ž. Jaroslav Brečka)
První kvalifikace je hodně nabitá jmény koní, kteří jsou zkušení i výkonní. Počet koní v dostihu je rozumný, ale kvalita skutečně silná. Bude záležet na tom, kdo bude závodit a kdo bude pomalu vstupovat do formy tak, aby mu to vyšlo na říjen. Pro Kaiserwalzera je to první letošní start, v minulosti jsme vždy přijeli po jednom startu. Je to zkušený „Pardubák“, ale to rozběhnutí mu chybí, takže ambice na top výsledky máme skromné.

Stanislav Popelka – LOMBARGINI
(ž. Jan Faltejsek)
Vůbec jsem nečekal, že bude první kvalifikace tak netřískaná. Byl jsem přesvědčený, že nabitá bude hlavně ta druhá, která se poběží o milion korun. Co kůň, to pojem. Čekám dostih jak řemen. Do první kvalifikace jdeme s nadějí. Přejít už dneska nestačí, neboť se změnila pravidla. Je třeba být do pátého místa, nebo 20 vteřin od vítěze. Abych byl klidný, musí tohle klapnout. Taky vím, že valachovi pasují Honzíci. Tedy Odložil, nebo Faltejsek. Tentokrát pro nás bude jezdit druhý jmenovaný. Hlavně, ať se vyvarují chyb.

Radek Holčák – STRING
(ž. Marek Stromský)
Je to nabitá kvalifikace. Ale nám to nevadí. Na startu jsou samí zkušení koně, dobří skokani, těšíme se na výborný dostih. Do kvalifikace posílám outsidera, který byl na marodce. Už se letos v Pardubicích proběhl a toto pole vynikajících účastníků nám řekne, zda se můžeme pasovat s těmi nejlepšími. Toto srovnání potřebujeme. Jsme ale na začátku sezony a do Velké ještě daleko.

Martin Liška – ARGANO
(ž. Martin Liška)
Už jsme absolvovali přípravný dostih v Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem. Výsledek nebyl až takový, jaký jsem si představoval, ale kůň se proběhl, nikde jsme se nesrazili. Navíc Lysá ho vždycky posune v přípravě. Na startu první kvalifikace se scházejí samí zkušení a velmi dobří koně. Čekám poctivý dostih, takový pro valacha potřebuju.

zdroj: Dostihový spolek Pardubice
foto Petr Šedivý    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net