Michal jiriSobotní odpoledne v Mostě bude samozřejmě vrcholit Oaks, ale výtečně obsazený je i druhý vrchol, Severočeská cena Hitrádia FM. Proti elitě starších sprintérů představovaných mj. Wakou Laurou, Kendym, Charhizardem či Tulumem nastoupí totiž poprvé tříletý Renny Storm, nedávno výborně třetí ve Francii.


Startem ve Francii se loňský Nejlepší dvouletý hřebec Renny Storm (Stormy Jail) vrátil na tratě, které mu sedí nejvíce, tedy sprintérské. "Běhal samozřejmě Velkou jarní cenu, protože to je dostih, který může běžet jen jednou za život. Ve slovenské Velké jarní byl druhý, a bylo to jeho třídou, ale věděli jsme, že jeho optimum je 1200 - 1400 metrů," říká trenér Jiří Michal a dodává, že navzdory své zahraniční nezkušenosti předvedl Renny Storm v Maisons-Laffitte výborný výkon. "Byl to dostih kategorie F, ale startovali v něm i koně vítězní v kategorii B, takže konkurence byla výborná. Navíc to bylo na rovné dráze, což byla neznámá jak pro žokeje, tak i samozřejmě pro Rennyho. Dostih na rovné dráze je úplně něco jiného, například Renny Storm si přehazoval nohu až 50 metrů před cílem. Bavil jsem se s lidmi o tom, že dostih na 1200 metrů na rovné dráze se dá přirovnat k dostihu na 1400 metrů s obloukem."


Co se týče nedělního tradičního mosteckého dostihu, tak trenér Michal svému svěřenci věří, i když dostih bude zkušebním testem proti starším soupeřům a na mostecké dráze, na které nikdy neběhal. "Samozřejmě nevím, jak se s mosteckou dráhou srovná a v dostihu je proti nám několik koní jako třeba Waka Laura, které to v Mostě sedí. Dále Renny Storm preferuje měkčí dráhu, která se ale při současném počasí nedá v sobotu očekávat. Ale je to hodně dobrý kůň a já věřím, že to vše svou třídou zvládne."


Zajímala jsem se také o další plány s hvězdou stáje A 3 J Family. "Důležité je, jak na tom bude Renny Storm po dostihu, ale pokud bude vše v pořádku, zřejmě ho čeká opět cesta do Francie. " A trenér Michal prozradil, že do Francie by se měl vrátit i Aprilius (Balmont), zatímco Green Valleys (Three Valleys) je po kastraci a tím se jeho dostihové plány oddálily.


Trenérský úsek Jiřího Michala se rozrostl před třemi týdny o šestiletou Siran (Dashing Blade), jako ročku rekordmanku Středoevropské aukce plnokrevníka, která se vrátila z chovu. "Je to slušná klisna, a také s ní dvakrát vyhrála amatérka Pospíšilová. Na podzim bychom ji rádi poslali do dostihu."

(mze)  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking