EJC 2019Pořadatelé zveřejnili seznam 12 jezdců, kteří se v sobotu na pražském závodišti zúčastní pátého ročníku Evropského poháru žokejů. Nechybí mezi vítěz dvou ročníků Bauyrzhan Murzabayev, který se společně se Švédem Per-Anders Grabergem zúčastní jako jediný Evropského poháru žokejů už popáté. Česko budou reprezentovat Filip Minařík, Jiří Palík a Václav Janáček, který se dosud zúčastnil tří ročníků EJC. Pět z jezdců se zúčastní akce poprvé včetně hvězdného Christophe Soumillona.Nominace jezdců na Evropský pohár žokejů:
Adrie de Vries (Nizozemsko) - první účast na EJC
Per-Anders Graberg (Švédsko) - účastník všech čtyř ročníků 
Antoine Hamelin (Francie) -  první účast na EJC
Václav Janáček (Česko) - druhý v EJC 2016, účast též v ročnících 2015 a 2018
Filip Minařík (Česko) - účast v roce 2015
Roberto-Carlos Montenegro (Španělsko) - účast v roce 2016
Bayurzhan Murzabayev (Kazachstán) - účastník všech čtyř ročníků, vítěz EJC 2016 a 2018, druhý v roce 2017
Colm O'Donoughe (Irsko) - první účast na EJC
Jiří Palík (Česko) - první účast na EJC
Eduardo Pedroza (Panama) - účastník v roce 2018
Christophe Soumillon (Francie) - první účast na EJC
Fergus Sweeney (Velká Británie) - účastník v roce 2017

Z tohoto seznamu si budou moci majitelé a trenéři v pořadí odvislém od handicapových hodnocení jejich koní vybírat jezdce do čtyř hlavních dostihů EJC, tzn. do Leram EJC Million, Lokotrans EJC Middle, Velké ceny českého turfu a Gerschova memoriálu. Do dvou rámcových dostihů pak proběhne losování. Zveřejnení jezdeckého obsazení dostihů a losování startovních čísel proběhne ve středu 25.9. od 11 hodin v průběhu tiskové konference v hotelu Mamaison Riverside Prague na Praze 5. 

Pokud se některého z dostihů  započítávaných do Evropského poháru žokejů zúčastní více než 12 koní, obsadí jejich sedla držitelé tzv. divoké karty. Těmi jsou David Liška, Jiří Chaloupka a Radek Koplík, kteří budou obsazeni v tomto pořadí.

V rámci slavnostního odpoledne se také uskuteční dostih trenérů. Do něho byli nominováni tito trenéři: Jan Demele, Ilona Hronová, Jan Korpas, Petr Kříž. Ivan Kub, Martin Pišl, Martina Růžičková, Josef Váňa st. a Dana Vocásková. (mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net