Bartos Josef starsiDvakrát vyhrát ten samý významný dostih je těžké, ale Omnibusovi se to v případě Memoriálu Vlastimila Smolíka povedlo dokonce hned následující rok. A v neděli se pokusí stát se živou legendou – tedy jeho prvním trojnásobným vítězem.  Omnibuse čeká první start v sezóně a tak jsme byli zvědavi, jak na tom po zimě je.


„Přezimoval výborně jako loni, má pěkné groše,“ říká trenér Josef Bartoš. „Omnibus vypadá dobře. Byli jsme dvakrát na práci v Krabčicích, které jsou od nás 25 kilometrů. Velmi dobře spolupracujeme s panem Kopeckým, takže jsme tam v pondělí, a minulý týden v úterý, zajeli s Omnibusem a také s Ostkönigem, který poběží Memoriál Dr. Frankenbergera.“

Loni Omnibus zvítězil vedle úvodního hlavního mosteckého dostihu i v pražském Zlatém poháru a účast v něm nevylučuje trenér Bartoš ani v letošní sezóně. „Je tu ale ještě i možnost startu 8. června ve Wroclawi, kde je dostih na 2400 metrů. Uvidíme, jak na tom bude Omnibus po Smolíkovi a podle toho se s panem majitelem rozhodneme."

Omnibusovu majiteli Zdeňku Kavkovi patří i tříletý syn plemeníka Peintre Celebre Ostkönig. Ve dvou startech neumístěný hnědák míří do Memoriálu Dr. Frankenbregera popasovat se s potencionálními derbysty. „Začíná teprve běhat. Jde s formou nahoru, ale je to pozdnější kůń, jeho polobratr také začal běhat až ve třech letech. Z Českého derby jsme ho škrtnuli, ale je hlášený do Saint Legeru. Takže pokud by se ukázal dobře, budeme ho směřovat až do poslední části trojkoruny."


Omnibus
Omnibus a Jan Rája se v sobotu pokusí o hattrick v Memoriálu Vlastimila Smolíka - Jarní ceně města Mostu

Novým přírůstkem v rodinném tréninkovém středisku Bartošových je tříletý Avarrio stáje Avarrio Praha, který bude připravován na skoky. Počet překážkových koní u Bartošových tak neustále vzrůstá. „Acre by měla běhat 24. května dostih pro klisny v Pardubicích a možná pojedeme do Wroclawi s Dubai Landem.“ Neporažený na překážkách je šestiletý Igo, který vyhrál loni na jaře v Lysé nad Labem a Pardubicích. „Je to dobrý kůň, ale musíme s ním opatrně, asi vyběhne až na podzim.“

Josef Bartoš si pochvaluje své dvouleté svěřence. „Jako šikovná se ukazuje Carry the Glory, chtěli bychom s ním běhat dostih Fitminu. A nadějný je i syn Blue Corala Fabrisco, ten by měl vyběhnout na podzim. Je flegmatický, dobře spolupracuje. Potomci Blue Corala se mi opravdu líbí.“ (mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net