Vana JosefPrvní kvalifikační dostih pro 123. Velkou pardubickou České pojišťovny, 5800 metrů dlouhá Velká cena města Pardubic, přilákala na start kvalitní pole 14 koní. Nechybí mezi nimi ani svěřenci Josefa Váni, osmiletý Budapest (ž. Josef Váňa ml.) a o rok starší Ilion (Michal Kubík), kteří měli v posledních sezónách hlavně program v zahraničí a s pardubickou dráhou nemají moc zkušeností.

 


Loňský vítěz Velké mostecké a třetí z Gd-1 Grande Steeple-chase D´Europa Budapest (Montjeu) stáje Jasna tu zatím startoval třikrát, naposledy téměř před dvěma lety, kdy obsadil těsné druhé místo za Rabbit Wellem ve Zlatém poháru, zatímco Ilion (Jape) majitele Statek-Chyše-Váňa se tu prezentoval jen jednou a to už před více než čtyřmi roky. Jaké má proto od nich trenér Váňa očekávání? „Oba vypadají dobře, ale zatím nikdy v Pardubicích kros neabsolvovali. Ilion má velké zkušenosti z italských krosů, tak věřím, že se s těmi pardubickými dobře srovná. A co se týče Budapestě, tak irskou v tréninku překonává dobře a otázkou je, co s ním udělají vodní příkopy. Samozřejmě bych byl rád, kdyby se oba v sobotu kvalifikovali.“

Josef Váňa vysílá do druhého největšího dostihu odpoledne, dvojkové Cross country Sagara na 4500 metrů Silver Regenta (Siver Deputy) stáje Köi Dent, který patřil k favoritům Prvomájové steeplechase, ale nakonec v dostihu doběhl pátý, poslední platně dokončivší. „Nebylo to ono, a ani předtím v Pardubicích,“ říká Josef Váňa. „ Má poslední šanci, jinak budeme muset přistoupit k radikálnímu řešení. Jezdec s ním v dostihu musí jít vepředu.“ (mze)

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu města Pardubic – I. kvalifikaci na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou:

Valldemoso – 3:1
Budapest, Klaus – 4:1
Nikas – 5:1
Peintre Abstrait – 6:1
Ilion – 7:1
Sešlost , Bremen Plan – 10:1
Status Quo – 14:1
Mlyn, Bodyguard, Zagroškudla 16:1
Lovely , Imbir – 20:1    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking