karlovy varyTýden před Českým derby se přesune nedělní dostihový provoz do Karlových Varů, kde se od 14:30 hod. uskuteční sedm zkoušek včetně jedné steeplechase. Vrcholem programu je jeden z našich nejdelších rovinových dostihů, Karlovarská dvojnásobná míle, která tentokrát ale nemá jasného favorita a většina jejich účastníků ani nemá zkušenosti ze supervytrvaleckých dostihů.


Na startu 86. Karlovarské dvojnásobné míle - Ceně Karlovarského kraje o 90.000 Kč se postaví deset koní, mezi nimiž tentokrát chybí koně s působivější minulostí, jako třeba loni byli Orphan, Sky Pilot nebo vítězný Bacares.  A zajímavostí je, že nikdo z koní "nešel" rovinový dostih nad 2900 metrů... A jen čtyři účastníci si v minulosti vyzkoušeli supervytrvaleckou trať.

Výtečnou sezónu měl loni svěřenec trenérky Staškové Shadow Moon (Moonjaz), který loni vyhrál čtyři trojkové dostihy. Letos má zatím na svém kontě dvě čtvrtá místa ( i z karlovarské dráhy) a je určitě potřeba v něm vidět jednoho z hlavních kandidátů. Zajímavostí je, že v každém z jeho dosdavadních 17 startů ho vedl žokej Radek Koplík, který ale tentokrát k není dispozici, a tak ho povede Milan Zatloukal.

Progres udělala od loňského podzimu Mama Charlotte (Hurricane Run), která letos již ve Varech vyhrála a neztratila se ani v Mostě před dvěma týdny, kde doběhla čtvrtá. Tehdy doběhla délku za dalším účastníkem dostihu Tycho Brahem (Mujadil), který si jako jeden z mála účastníků dostihu vyzkoušel supervytrvaleckou trať -  loni byl sedmý v Saint Legeru.

Jako letos neporažený půjde na start dvojnásobné míle Fernando (Sabiango), který vybojoval v Chuchli dvě vítězství na vytrvaleckých tratích.  Dobře letos vstoupil do sezóny také Khalidor (Lomitas), který nejprve doběhl třetí v Praze a v Mostě o dva týdny později vyhrál. To samé platí o Lordu Beccarim (Beccari), který dokonce minule v Praze bojoval o vítězství na trati 2400 metrů.

Adiutant (Montbard) absolvoval třikrát překážkové dostihy, ale letos se dvakrát umístil na trati 2000 metrů. "Nejdelší" rovinovou zkušenost mají z účastníků dostihu Pat´s Gold (Gold Away), který se loni na 2900 metrů ve Slušovicích neumístil (letos ale vstoupil do sezóny vítězstvím na 2400 metrů v Praze) a Mainly Rocco (Shirocco), který při svém posledním startru 10. května na slušovické dráze v dostihu na 2900 metrů doběhl o 2 délky dryhý za  Tiwazem. A tentokrát nosí v dostihu jen 48,5 kilogramů... Cheri Honey (Look Honey) má na svém kontě z loňska i vítězství na proutěných překážkách, ale letos začal vytrvaleckým dostihem v Chuchli a doběhl v něm druhý. Také on již startoval v dostihu na 2900 metrů. (mze)

 Sázkové kurzy Betino na 86. Karlovarskou dvojnásobnou míli - Cenu Karlovarského kraje:
4:1 - Shadow Moon
5:1 - Khalidor
5,5:1 - Tycho Brahe
6:1 - Mama Charlotte, Fernando, Lord Beccari
7:1 - Mainly Rocco, Pat´s Golg, Adiutant
8:1 - Cheri Honey     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking