karlovy varyO nedělní dostihy v Karlových Varech byl velký zájem, sedmi dostihů se totiž zúčastní 72 koní. Vrcholem mítinku bude jeden z nejdelších rovinových dostihů tuzemského dostihového kalendáře, 87. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje, kterou vybojuje devět koní včetně Bacarese, který ji před dvěma lety vyhrál v nejrychlejším čase.


Tradiční dostih na 3200 metrů o 90 tisíc korun má v novodobé historii statut II. kategorie a tentokrát se jí zúčastní devítka koní. V sezóně 2013 ji vyhrál reprezentant stáje Zeas Staré Hradiště Bacares (Noroit), pro kterého to bylo premiérové vítězství v kariéře a zároveň na dlouhou dobu poslední start v dostihu. Sezónu 2014 totiž kvůli zdravotním problémům musel kompletně vynechat a do dostihového dění se vrátil letos v květnu dvěma umístěními ve trojkové společnosti na 2400 a 1800 metrů. V jeho sedle bude opět Jan Rája.

Výtečnou bilancí se může od loňského října pochlubit svěřenkyně trenéra Michala Fascinating Hill (Fly to the Stars), která vyhrála čtyřikrát a jen jednou skončila v poli poražených. Daří se jí na vytrvaleckých tratích a tak by vůbec nepřekvapilo, kdyby se právě ona pod vedením Martiny Havelkové stala vítězkou dostihu. Navíc nosí příznivou hmotnost 53,5 kg. V dostihu je také druhý z loňského ročníku Adiutant (Montbard) a za ním třetí Lord Beccari (Beccari), který loni ještě upoutal pátým místem v Ceně prezidenta republiky.

Velmi dobrou vytrvalkyní je také Nirgera (Egerton), vítězka tří dostihů, se kterou je nutno počítat na medailová místa. Překvapit může bratr Ready For Life Roony (Rainbows For Life), který na karlovarské dráze málokdy chybí mezi třemi prvními v cíli a bude nosit hmotnost jen 48,5 kilogramu. Spolehlivým koněm je Charros (Rosensturm), který zatím nikdy nebyl mimo tabuli.

Conan Roy (Rock of Gibraltar) běhal na ultravytrvaleckých tratích velmi dobře v Bratislavě a prodloužení vzdálenosti by mělo být pro něho výhodou.  Temeraf (Enjoy Plan) vyhlíží jako nejméně ambiciozní kůň v poli, jeho maximem jsou letos umístění ve čtvrté kategorii.

Dostihový den v Karlových Varech začíná ve 14:30 hodin a na programu je také jeden překážkový dostih. Z dalšího rovinového programu upoutá 12 koňmi obsazená trojková Cena dostihové stáje JASNA na míli o 60.000 Kč, kde změří síly se staršími soupeři čtvrtá z Ceny trojročných kobýl Golden Irene (Look Honey) a rovněž tříletý, nedávný vítěz z Mostu, Save the Date (Zamindar). Ve sprintérské Ceně společnosti Marek, s.r.o. upoutává rovněž tříletá Seasonal Missile (Majestic Missile), kterou mj. prověří osmiletí Moonglas (Verglas) a Demon King (Denon).

Sázkové kurzy Betino na 87. Karlovarskou dvojnásobnou míli Karlovarského kraje:
2,8:1 - Bacares
3,5:1 - Fascinating Hill
6:1 - Nirgera, Adiutant
7:1 - Lord Beccari, Conan Roy, Roony
10:1 - Temeraf
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking